YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü bulunan popçu Prince hakkında AIDS idiiası!
Ölü bulunan popçu Prince hakkında AIDS idiiası!
28 Nisan 2016 13:07
Geçtiğimiz hafta evinde ölü bulunan dünyaca ünlü pop sanatçısı Prince'in kesin ölüm nedeni araştırılıyor. Pop ikonu Prince'in AIDS olduğu fakat dualarla iyileşeceğine olan inancından dolayı tedaviyi reddettiğini iddia edildi.

ABD merkezli haftalık National Enquirer gazetesi, geçen hafta evinin asansöründe ölü bulunan pop ikonu Prince'in AIDS olduğunu ve dualarla iyileşeceğine olan inancından dolayı tedaviyi reddettiğini öne sürdü.

Adı açıklanmayan kaynaklara dayandırılan haberde, Yehova Şahidi olan Prince'in ölümden altı ay önce durumunun kötüye gittiği aktarıldı.

National Enquirer'ın haberinde, Prince'in 1990'lı yıllarda HIV virüsü kaptığı, geçen yılın sonlarına doğru ise AIDS'e yakalandığı yazıldı. 

Gazeteye konuşan bir kaynak, doktorların Prince'e "kan değerlerinin çok düşük olduğunu ve vücut ısısının tehlikeli seviyeye düştüğünü söylediğini" aktardı.

Demir eksikliği bulunan Prince'in çok güçsüz kaldığı ve çoğu zaman zihin karışıklığı yaşadığı öne sürüldü. Ünlü yıldızın nadiren beslendiği ve yediği zaman da istifra ettiği aktarıldı.

GRİP NEDENİYLE HASTANEYE KALDIRILMIŞTI

Ölümünün ardından Prince'in yakınları, ünlü yıldızın grip nedeniyle hastaneye kaldırıldığını açıklamıştı. AIDS bağışıklık sistemine büyük ölçüde zarar verdiğinde, grip gibi önemsiz görülen bir hastalık bile ölümcül olabiliyor.

Daha önce de Prince’in ağrı kesici bağımlısı olduğu ve öldüğünde yanında ilaçlar bulunduğu öne sürülmüştü.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler