YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldüren tost alarmı
Aynı tosttan yiyen 5 çocuk zehirlendi biri malesef yaşamını yitirdi. İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri tostun satıldığı bakkaldan numune aldı
Öldüren tost alarmı
12 Ekim 2010 / 16:56 Güncelleme: 12 Ekim 2010 / 16:57

Okul çıkışı yedikleri tosttan zehirlendikleri öne sürülürken, 3 kardeşten biri hayatını kaybetti. Aynı tosttan yiyen ve çocukların kuzeni olan bir çocuk da rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. 

Sancaktepe'deki Paşaköy İlköğretim Okulu'nda okuyan Sefa (7), Kıymet (5) ve İsmail Arı (10) isimli 3 kardeşin, okul çıkışı anneleri Zehra Arı'nın bir bakkaldan aldığı tostu yedikten sonra zehirlendikleri iddia edilmişti.

Rahatsızlanan çocuklardan Sefa hayatını kaybederken, kardeşleri Kıymet ve İsmail ise hastaneye kaldırılmıştı.

Olayla ilgili inceleme sürerken, bir çocuğunu kaybeden Zehra Arı'nın yeğenleri Emirhan (9) ve Arife Çetinkaya'nın (10) da aynı tosttan yediği öğrenildi.

Bağcılar'da oturan Emirhan ve Arife'nin tostları yedikten sonra evlerine gittikleri, sabah olayı öğrenince de anneleri ile birlikte Sancaktepe'ye geldikleri ifade edildi. İki çocuğun arabada kusmaya başladıkları, Sancaktepe'deki teyzelerinin evine geldiklerinde de rahatsızlıklarının sürmesi üzerine hastaneye kaldırıldıkları öğrenildi. Aile yakınları Cemil Karataş ve Zeynel Erbaş da çocukların aynı tosttan yediklerini, rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldıklarını söyledi.
 

Öte yandan İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri, tostun satıldığı bakkal ve ailenin yaşadığı evde inceleme yaparak, numune aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. İHA

öldüren tost
 // fitnat özcan
tost yiyen bu çocuklar benim akrabam. ölen çocuğumuza ALLAHtan rahmet ailesine baş sağlığı dilerim....
17 Ekim 2010 01:26
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler