YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öksürüğü geçirmenin doğal yolları
Öksürüğü geçirmenin doğal yolları
28 Ekim 2014 09:25
Gıcık halinde gelen ya da hastalıktan sonra sizi rahatsız eden öksürüğü geçirmenin doğal yolları...

Hastalığın geçmesinin ardından bazen gıcık halinde bir öksürük kalır.

Uzun bir süre geçmez ve bu durumdan oldukça rahatsız olursunuz. İşte o gıcık halini oluşturan öksürüğü doğal yollarla geçirmenin yolu;

Karabiber Çayı

Karabiber , dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirir. Bal , katıldığında ise bu karışım, öksürüğü tamamen yatıştırır ve doğal bir antibiyotik niteliğindedir.

Bir çay kaşığı kadar taze çekilmiş karabiber , 2 yemek kaşığı kadar bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülür. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülür ve içmeye hazır hale gelir. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için ideal bir içecektir.

Kekik - Bal

Üst solunum yolları enfeksiyonlarına , bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için , bu öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı , ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalı olacaktır.

Limon - Karabiber - Tuz

Bir limonu dörde bölün. Böldüğünüz parçalardan birinin üzerine karabiber ve tuz atın. İyileşmenin hızlanması için limonu yiyin. C vitamini ile bağışıklığınız güçlenirken , nefes alışınız da rahatlar. Öksürük için ideal bir yiyecektir.

Ilık Süt - Bal

Bal katarak içtiğiniz ılık süt , öksürüğünüzü alır ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün gelmesini engeller.

Badem - Portakal Suyu

Bademleri rondo yardımıyla parçalayın. Bir kaç çay kaşığı parçalanmış bademi , bir fincan portakal suyu ile karıştırın. Öksürüğünüze çok iyi gelecek bir karışımdır...

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler