YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenden doktora darp
Öğretmenden doktora darp
09 Temmuz 2014 05:09
Adıyaman'ın Besni İlçesi'nde, Devlet Hastanesi'nde görevli Uzman Doktor Galip Muzaffer Özdemir bir öğretmen tarafından darp edildi.

Konuyla ilgili basın açıklamasını okuyan Kardiyoloji Uzmanı Uzman Dr. Serkan Karahan, “Biz sağlık çalışanları olarak bu çirkin saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

Ülkemizde son yıllarda artarak sağlık çalışanlarına karşı saldırılar olmaktadır. Dün Bolu’da, bugün Adıyaman’ın Besni ilçesinde, yarın nerde olacağını bilemediğimiz bir yerde şiddet devam edeceği endişesindeyiz. Maalesef bu olaylar münferit olmaktan çıkmış olup olağan hale gelmiştir. Hasta hekim ilişkisinin onarılmayacak düzeyde zedelenmesini istemiyoruz.

Hastanemizde meydana gelen bu olayda bu saldırganın öğretmen olması da endişelerimizi daha da artırmaktadır. Biz sağlık çalışanları olarak sözün bittiği yeri çoktan geçmiş bulunmaktayız. Bütün bu olaylara rağmen biz sağlık çalışanları hastalarımıza hizmet vermeye ve her türlü fedakarlığı yapmaya devam edeceğiz.

Ancak bu olayların sorumlularının şiddetle cezalandırılmasını ve buna yönelik uygulamaların bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Hekim arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” dedi.

Basın açıklamasına Besni Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hüseyin Alakuş, doktorlar, hemşireler ve hastane personeli katıldı.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler