YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obezite hastasının kaçamak pizzasının bedeli ağır oldu
Obezite hastasının kaçamak pizzasının bedeli ağır oldu
10 Ekim 2015 08:32
ABD'de 352 kilo ağırlığındaki obezite hastası adam tedavi gördüğü hastanede kaçamak olarak pizza siparişi verince hastaneden atıldı. Kaçamak pizzayı fark eden hastane yönetimi, 33 yaşındaki adamı disiplinsiz olmakla suçladı.

ABD'nin Rhode Island eyaletindeki bir Hastanede obezite tedavisi gören 33 yaşındaki Steven Assanti, odasına gizlice pizza sipariş etti. 352 kilo ağırlığındaki gencin pizza yediği hastane yönetimi tarafından fark edilince ilginç bir karar alındı.

'SORUMSUZ DAVRANDI'

Assanti'nin hastanede tedavi gören diğer obezite hastalarına uygulanan beslenme kurallarının korunmasını sorumsuz davranışlarıyla riske soktuğu belirtilerek disiplin kurulu tarafından hastaneden atılmasına karar verildi. Bu tartışmalı karar sonrası evine dönmek zorunda kalan Assanti'nin babası Steven Veilette de oğlunun gizlice yemek yemesine öfkelenerek ilk bir hafta onu evine almadı. Ancak baba sonradan oğlunun durumuna acıyıp onu eve almayı denese de kiloları nedeniyle Assanti en üst kattaki eve ulaşmak için merdiven çıkamadı. Sonunda çareyi babasının arabasının arkasında yatmakta bulan gencin gastrik by-pass ameliyatı yapılabilmesi için zayıflaması gerektiği öğrenildi.

9 KİLO ZAYIFLAYABİLDİ

Assanti yeme alışkanlığını "Bu bir bağımlılık, çok üzgünüm " sözleriyle açıklıyor. İlk etapta 250 kiloya inmesi gereken gencin 6 aylık tedavi süresince ancak 9 kilo zayıflayabildiği öğrenildi. Assanti, "Babamın evine çıkamıyorum. Kimin yanına gideceğimi de bilmiyorum. Tüm yakınlarımı, bana yardım edebilecek herkesi aradım ama kimse buna yanaşmadı" diye konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler