YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obezite hastası kadın ve yavru kedileri itfaiye kurtardı
Obezite hastası kadın ve yavru kedileri itfaiye kurtardı
07 Nisan 2016 16:54
Adana’da bir apartmanın bodrum katında çıkan yangında dumandan etkilenen daire sakinleri apartmanın damından kurtarılırken obez hastası bir kadın, itfaiye erleri tarafından balkon demirleri kesilerek güçlükle çıkartılabildi.

Yangın, Seyhan ilçesine bağlı Döşeme Mahallesi'ndeki bir apartmanın bodrum katında bulunan yediemin deposunda çıktı. İddiaya göre, apartmanın bodrum katında eski kalorifer borusunda çıkan kıvılcım nedeniyle yangın başladı.

Kısa sürede yangın yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Dumandan etkilenen vatandaşlar dama çıkarak kurtarılmayı bekledi. Merdiven yardımıyla vatandaşları kurtaran itfaiye erleri, “Gerekiyorsa kapıları kırın” şeklinde talimat aldıktan sonra bina içerisindeki özellikle yaşlı ve engellileri kurtarmak için seferberlik başlattı. Onlarca kişi itfaiye erlerinin özverili çalışması sayesinde kurtuldu.

Binada mahsur kalanlar arasında obezite hastası Nuray Güldal da vardı. Apartmanın üçüncü katında oturan Güldal’ın balkonu demir parmaklıklarla kaplıydı. Demir kesme makinesiyle parmaklıkları kesen itfaiye erleri, Güldal’ı sedye yardımıyla güçlükle kurtarabildi.

Soğutma çalışmaları sürerken yoğun dumandan etkilenen 2 yavru kedi, bir klima motorunun altında fark edildi. Vatandaşlarla ilgilenen itfaiye erlerinden bazıları kedileri yoğun dumandan kurtarıp, annelerinin kolayca bulabilmesi için bahçedeki bir ağacın altına bıraktı.

Söndürülerek kontrol altına alınan yangında, soğutma çalışmaları sürüyor. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler