YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muz yiyerek sigarayı bırakabilirsiniz
Muz yiyerek sigarayı bırakabilirsiniz
10 Temmuz 2016 09:32
Diyetisyen Aslıhan Minik kilo almadan sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu açıkladı. Muz yiyerek sigaranın bırakılabileceğini belirten Minik, muzun sadece sigarayı bırakmada değil, vücutta bıraktığı olumsuz tesirleri silmekte de etkili olsuğunu söyledi.

Sigara tiryakilerine müjde niteliğinde haber uzmanlardan geldi.

Sigarayı bırakmak isteyip de kilo alma korkusu yaşayanların artık kaygı etmelerine gerek yok. Çünkü mucize bir halde sigarayı bırakıp kilo almamak mümkün. Bunun yolu ise bazı yiyeceklerden geçiyor.

Özellikle muz, hem sigarayı bırakmada hem de sigaranın vücutta yaptığı negatif tesirleri silmekte oldukca etkili.

Peki bir tek muz yiyerek sigarayı bırakmak mümkün mü?

İşte Uzman Diyetisyen Aslıhan Minik'in muz yiyerek sigaranın nasıl bırakılacağı hakkında verdiği özel bilgiler haberimizde…
 
Uzman Diyetisyen Aslıhan Minik, kilo almadan sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu açıkladı.

Muz yiyerek sigaranın bırakılabileceğini belirten  Minik, muzun sadece sigarayı bırakmada değil, sigaranın vücutta bıraktığı olumsuz tesirleri silmekte de etkili bulunduğunu açıkladı.

DOMATES SUYU VE SÜT DE SİGARAYI BIRAKMAYA YARDIMCI
 
Uzman Diyetisyen Aslıhan Minik, sigara ve domates suyunun beyinde aynı noktayı uyardığına değinerek, yeni sigarayı bırakan kişilerin bir ay boyunca domates suyu içerek beynin bu bölgesini uyarabileceğini ve rahatlayabileceğini de beyan etti.

Bununla birlikte sigara içilmeden önce içilen bir bardak sütün sigaradan tiksindirdiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Aslıhan minik, sigarayı bırakmak isteyenlerin bu yolu da deneyebileceklerini belirtti.

PATLICANIN İÇİNDE NİKOTİN VAR

Patlıcan içerisinde de nikotin bulunmuş olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Aslıhan Minik, sigarayı bırakanların nikotin ihtiyacı hissettiklerinde patlıcan tüketebileceklerini söylemiş oldu.

Ayrıca hem nikotine aynı zamanda yemeğe olan odaklanmanın fiziksel aktiviteler yardımıyla azalacağını dile getiren minik, sigarayı bırakanların spor yapabileceğini söylemiş oldu. Sigarayı bıraktıktan sonrasında ise akciğerlerde meydana gelen negatif tesirleri silmek için ebegümeci, sarımsak, tarçın, keçiboynuzu ve zencefil tüketebilirsiniz

MUZUN YARARLARI

Herkes tarafından sevilen bir meyve olan muz, potasyum bakımından zengin olması ile kan basıncının dengelenmesine yardımcı oluyor.

Damar tıkanıklığını önlemeye, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruma, yüksek tansiyonu düşürme bakımından oldukca etkili olan muz, uzmanlar tarafından da öneriliyor. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler