YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Muş'ta doktorlar eylem yapmadı
Tam Gün Yasa Tasarısı'na karşı bugün sağlık çalışanları grevdeydi. İş bırakan çalışanlar tasarının geri çekilmesini sağlamaya çalışıyor.
Muş'ta doktorlar eylem yapmadı
19 Ocak 2010 / 20:00 Güncelleme: 19 Ocak 2010 / 20:04

Türk Tabipler Birliği tarafından 'Tam Gün Yasa Tasarısı'na karşı başlatılan iş bırakma eylemine Muş'taki doktorlar destek vermedi. 
 

Makamında konuyla ilgili açıklama yapan Muş Sağlık Müdürü Dr. Kenan Akpolat, sağlık üzerinden eylem yapılmasının doğru olmadığını söyledi. İlde görev yapan doktorların görevlerinin başında olduğunu belirten Dr. Kenan Akpolat, il genelinde muayenehane olmadığı için doktorların eyleme gitmediğini kaydetti. Tabipler Birliği'nin başka eylem yollarını seçmesi gerektiğini vurgulayan Akpolat, "Tam Gün Yasa Tasarısı'yla ilgili 19 Ocak 2010 tarihindeki iş bırakma eylemine ilimizde katılım olmamıştır. Tüm hekimlerimiz polikliniklere devam etmektedir. İl genelinde muayenehane olmadığı için büyük ihtimalle tabipler bunun için destek vermemiştir. Mesleğimiz insanları muayene etmek ve onların sağlığıyla ilgilenmektir. İnsan sağlığı üzerinden bu tür eylemlerin olması doğru değildir. Sağlık üzerinde eylem olmaz, başka türlü eylem varsa Türk Tabipler Birliği göstersin. Vatandaşın sağlığıyla oynamak güzel bir şey değildir" dedi. 
 

Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tacet Demirel ise, hastanede 63 doktorun görev yaptığını ve hepsinin görevinin başında olduğunu söyledi. Tam Gün Yasa Tasarısı'yla ilgili Muş milletvekillerine dileklerini anlattıklarını ifade eden Tacet Demirel, bu konuda milletvekillerinden gen soru verilmesini talep ettiklerini dile getirdi. İHA

Birde Eylem Yapıyorlar!
 // Berrin Demir
Milyonu aşkın işsizin kol gezdiği,milyonu aşkın kişinin asgari ücretle çalıştığı,kendileri ile aynı seviyede(veya daha fazla)puan alıp onlara göre3'te bir,5'te bir veya daha az maaş alıp,görevini kusursuz ve tam gün yapan insanların olduğu bir memlekette birde kalkıp eylem yapıyorlar...Buna el insaf denir.Birde döner sermayeleri var.Nereden dönüyorsa......
20 Ocak 2010 01:56
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler