YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Müezzinoğlu: "Daha iyi hizmet sunabilmek için..."
Müezzinoğlu: "Daha iyi hizmet sunabilmek için..."
19 Eylül 2014 01:06
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, vatandaşa daha iyi hizmet sunabilecekleri bir sistemin peşinde olduklarını söyledi.

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Trabzon'a gelen Müezzinoğlu, Trabzon Sağlık Hizmetleri İl Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından açıklama yapan Müezzinoğlu, Trabzon'un sağlık sorunlarını, sağlıktaki paydaşlarla birlikte değerlendirdiklerini anlattı.

Müezzinoğlu, toplantıda, sağlık alanında aksayan yönlerin tespit edildiğini belirterek, "Hızla telafi edilmesi gereken alanlarla ilgili değerlendirmeler yaptık. Ayrıca geleceğe ait planlamalar da toplantıda değerlendirildi" dedi.

Gazetecilerin, Trabzon'da herhangi bir hastanenin kapanıp kapanmayacağı yönündeki bir soruya Bakan Müezzinoğlu, "Vatandaşımıza daha iyi daha güzel hizmet sunabileceğimiz bir sistemin peşindeyiz. Asla daha iyisini yapmadan mevcutların üzerinde bir tasarruf kullanmayız" şeklinde cevap verdi.

Bakan Müezzinoğlu, daha sonra Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geçerek, burada sağlık çalışanlarıyla yemek yedi.

Yemeğin ardından hastanedeki sağlık görevlileriyle basına kapalı bir toplantı düzenleyen Müezzinoğlu, daha sonra Rize'ye hareket etti.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler