YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Migrene yeni çözüm
Migrene yeni çözüm
27 Temmuz 2013 12:55
Özel Medicana Konya Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Aysun Hatice Akca, Ramazan ayında nöral terapi tedavisini, migreni, baş ağrısı, açlık ve uykusuzlukla tetiklenen ağrıları olan hastaların uygulaması gerektiğini söyledi.

Nöroloji Uzmanı Dr. Aysun Hatice Akca, Ramazan ayında migren ve diğer baş ağrılarına nöral terapi yöntemiyle son verilebileceğini belirterek, nöral terapinin kişinin vücudundaki otonom adı verilen sinir sistemindeki bozulmaları düzenleyerek yapılan bir tedavi yöntemi olduğunu söyledi.

Tedavinin migren ve baş ağrıları başta olmak üzere birçok tedavi de kullanıldığını belirten Dr. Akca, “Özellikle enjeksiyon gerektirmeyen, lazerle nöral terapi uygulaması, hastalarımıza büyük bir rahatlık ve konfor sağlamaktadır. Enjeksiyonla yaptığımız tedavinin aynısını, aynı bölgelere nöral terapide kullandığımız lazerle de uygulayabilmekteyiz. Nöral terapi, her yaş grubundan hastaya uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Ciddi bir yan etkisi yoktur” dedi.

"Migren ağrılarından nöral terapi ile kurtulun"

Ramazan ayının migren ağrılarına tetikleyici olduğunu ifade eden Dr. Akca, “Çünkü açlık, uykusuzluk, susuz kalma migrende tetikleyen faktörlerden birisidir. Nöral terapiyi, migreni, baş ağrısı olan ve açlık, uykusuzlukla tetiklenen ağrıları olan hastalara ciddi anlamda öneriyorum” ifadelerini kullandı.

Uygulamada kullanılan enjeksiyonun ilaç olduğunu vurgulayan Dr. Akca, “Lazerle yaptığımız hadise, ilacın bilgisini, dalga boyunu, nöral terapide uygulama yaptığımız noktalara göndermek şeklindedir. Tabi süre olarak enjeksiyona göre biraz daha uzun ama lazerle nöral terapi, konforlu bir tedavi yöntemidir.

En başta migren hastaları, baş ağrılı hastalar, fibromiyalji hastaları, bel boyun fıtıklarına bağlı ağrılı hastalar ve sinir sıkışmalarına bağlı ağrılı hastalarda kolaylıkla uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. Hastalarımızın tedaviye gelme sıklığı kişisel olarak değişmektedir. Yani bir hastanın rahatlaması bir seansta da olabilmekte, birkaç seansta sürebilmektedir. Ciddi anlamda, yüzde doksan, doksan beş oranında hastalıksız, sağlıklı hale gelebilmekteler” şeklinde konuştu.

“Nöral terapi konfor ve rahatlık sağlıyor"

Fibromiyalji ve baş ağrısı yakınması olan bir hastanın, yüz bölgesindeki ağrı jeneratörü noktaları ve sinir çıkış noktalarına enjeksiyon yaptıklarını kaydeden Dr. Akca, “Aynı zamanda fibromiyalji, boyun ve omuz ağrıları olması nedeniyle, boyunda omurilik segmentine uyan bölgeye, enjeksiyonumuzu yaptık. Çok pratik ve ağrısız bir şekilde on beş, yirmi dakikalık bir süre zarfı içerisinde nöral terapimizi lazerle uyguladık. Tedavinin lazerle uygulanabiliyor olması, hastalarda ciddi bir konfor ve rahatlık sağlamaktadır. Bu açıdan lazerle nöral terapiyi her grup hastaya önerebilmekteyiz” diye konuştu.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler