YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Öz: "Bu bana ait değil!"
Mehmet Öz: "Bu bana ait değil!"
07 Mayıs 2013 12:46
Dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, izinsiz olarak "Dr. Oz" ismiyle yapılan ürün satışlarına karşı "BU BANA AİT DEĞİL" kampanyası başlattı.

ABD'de, "The Doctor Oz Show" adlı programıyla üç kez Emmy ödülü kazanan Prof. Dr. Öz; piyasada izinsiz olarak "Dr. Oz" ismini kullanarak vitamin ve besleyici takviye ürünler satanlara karşı televizyondan izleyicilerini uyardı.

Prof. Dr. Öz, programının sonuna koyduğu uyarı yazısında, "Adımı, resmimi veya programımın ismini kullanarak ürünlerimi sattıklarını iddia eden e-postalar alırsanız veya doğrudan pazarlama yöntemiyle satış yapan kişilerle karşılaşırsanız, bu ürünlerin 'BANA AİT OLMADIĞINI' bilmeniz gerekir. Size bir ürün veya besleyici takviye satmak için ismimi veya resmimi kullananların tehlikeli olduğunu belirtmek isterim" ifadesi yer aldı.

Bu tür ürün ve reklamların, güvenirliğini ve itibarını zedelediğini belirten Prof. Dr. Öz, "Daha da önemlisi bu ürünler sağlığınız içi tehlikeli olabilir" uyarısında bulundu.
İsminin veya resminin bulunduğu sahte ürünlerle karşılaşanların veya bu tür mesajlar alan izleyicilerinin, kendisine ihbarda bulunmasını isteyen Prof. Dr. Öz, uyarı yazısının sonunda kendi adıyla satılan gerçek ürünlerin listesinin incelenmesi için internet adresinin adını veriyor.

Bu uyarı yazısının bugünden itibaren her programının ardından yayınlanacağını söyleyen Prof. Dr. Öz, kendi isminin kullanıldığı sahte ürünlere karşı başlatılan kampanya çerçevesinde şimdiden 11 bin şikayet mesajı aldığını bildirdi.

Prof. Dr. Öz, "Bu programda gördüğünüz herşey, sizin sağlığınızla ilgili yaptığım konuşmaların bir parçasıdır. Resmi ortaklarımız ve bize yöneltilen güven konusunda her zaman şeffaf olduk. Bu ortaklarımızın tam listesi internet sitemizde mevcuttur" dedi.

 

İHA

Etiketler:
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler