YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maydanoz suyu deyip geçmeyin!
Maydanoz suyu deyip geçmeyin!
10 Ağustos 2015 10:47
Maydanoz suyu deyip geçmeyin! Maydanoz suyu deyip sakın geçmeyin, bir çok faydasının olduğu bilinen bir gerçek olan maydanoz suyunun son faydası ne? İşte araştırmaların gösterdiği sonuçlara göre maydanoz suyunun Hamileler üzerindeki faydası.

Hamilelik lekeleri olarak adlandıran ve yeni anneleri en çok üzen şeylerden biri olan hamilelik lekelerini çözen en iyi bitkisel ürünlerden birinin maydanoz suyu olduğu ortaya çıktı

İşte hamilelik lekeleri için önerilen en büyük besin.

 Hamilelik lekesi olarak da isimlendirilen Melasma en çok yüz bölgesinde yanaklar, üst dudak ve alında, boyun, göğüs orta hat ve ön kolun dış yan yüzünde görülür. Ana etkenler kadınlık hormonları olan östrojen, progesteron ve güneştir. Hamilelik döneminde kadınlık hormonlarının yükselmesi ile doğal olarak deri güneş görmediği alanlarda da koyulaşır.  

NE VARSA DOĞADA VAR! 

Fakat güneş gören bölgelerde oluşan lekelenmeler güneş görmeyen bölgelerdekilerin aksine hamilelik sonrası düzelmez. Doğum kontrol hapı kullananlar, güneşe duyarlı maddeler içeren kozmetik ürünlerin kullanılması da benzer sorunları tetikleyebiliyor. Kozmetik olarak kullanılan birçok krem bu sorunlara çözüm olsa da esas şifa yine doğadan. İşte bu lekeleri giderek maydanoz suyu maskesi: Maydanoz suyu ve limon suyunu eşit ölçülerle karıştırın ve lekeli bölgeye uygulayın. Daha sonra 15 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler