YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mavi bebek bembeyaz oldu
Mavi bebek bembeyaz oldu
01 Ekim 2015 10:06
Mavi ışık hastalığına yakalanan Poyraz bebek uzanan yardım eli sayesinde sağlığına kavuştu. Poyraz bebek babasından alınankaraciğer parçasının nakledilmesi ardından 1 aylık tedavi sürecinin sona ermesiyle sağlığına kavuştu.

Dünyada 200 kişide görülen CriglerNajjar “mavi ışık” hastalığına yakalanan Poyraz bebek sağlığına kavuştu. Maddi gücü olmadığı için babasının sanayide yaptırdığı fototerapi cihazıyla hayata tutunan 11 aylık Poyraz Ergün, uzun bir tedavi süresinin ardından dokularının uyumlu olduğu babasından nakledilen karaciğerle sağlığına kavuştu.

Oğluna karaciğerinden bir parça verebilmek için 3 ayda 15 kg. zayıflayan baba Servet Ergün, “Hep sapsarı gördüğümüz Poyraz’ı bize bembeyaz verdiler. Dünyanın en güzel şeyi. Bayramın en güzel hediyesi Poyraz oldu.” dedi.

Kurban Bayramın’dan önce yapılan nakili gerçekleştiren ekibin başında bulunan Memorial Hastanesi Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. Koray Acarlı ise, “Poyraz ilaçlarını kullanıp, kontrollerini yaptırdığı müddetçe diğer çocuklar gibi okula gidip koşup oynayacak. Poyraz takip dönemleri dışında tamamen normal bir çocuk olarak yoluna devam edecek” diye konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler