YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lösemili çocuklar oyuncakla sevindirildi
Lösemili çocuklar oyuncakla sevindirildi
12 Kasım 2014 01:38
Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hematoloji Onkoloji Kliniği'nde tedavi gören lösemili çocuklara oyuncak hediye edildi.

Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğinden yapılan açıklamaya göre, hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, yaklaşık bir yıldır hastanenin hematoloji-onkoloji kliniğinde yatarak tedavi gören çocuklara oyuncak hediye edildi.

Etkinliğe, Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Tunçay Palteki, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Yakup Çağ, İdari Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Ersin Şimşek, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. İsmail Cinel'in yanı sıra hastane personeli ile hasta yakınları katıldı.

Bir oyuncak firmasının katkılarıyla hayata geçirilen ve şu ana kadar 600 çocuğun sevindirildiği projeyle lösemili çocuklara psikolojik destek vererek tedavi süreçlerine olumlu katkıda bulunulması amaçlanıyor.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler