YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lisans tamamlama tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman?
Lisans tamamlama tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman?
05 Eylül 2015 08:23
YÖK, Lisans Tamamlama sonuçlarını 3 Eylül'de açıklayacağını belirtilmişti fakat 3 Eylül'de Lisans tamamlama sonuçları açıklanmadı. Lisans tamamlama sonuçları ne zaman açıklanır?

Lisans tamamlama tercih sonuçları açıklandı mı? Ne zaman?

YÖK(Yükseköğretim Kurulu), sağlık lisans tamamlama sonuçlarını belirttiği tarihte açıklayamayınca ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldı. Peki lisans tamamlama sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖK, Lisans Tamamlama sonuçlarını 3 Eylül'de açıklayacağını bildirmişti. Fakat belirtilen tarihte açıklama gerçekleşmeyince YÖK tarafından yapılan açıklamada, kayıtların 7 Eylül'de yapılacağı belirtildi. Sonuçların ise bir an önce açıklanması bekleniyor.

UZAKTAN EĞİTİM MÜMKÜN OLABİLECEK

Yapılan açıklamada YÖK, belirlenen bazı alanlarda uzaktan eğitim yönteminin kullanılabileceğini, uygulama eğitimleri için ise Sağlık Bakanlığıyla iş birliği yapabileceklerini belirtti.

Sağlık alanında 100.305 aday lisans tamamlamaya başvuru yaparken, adaylardan yalnızca 79.949'u tercih yaptı. Yerleştirme işlemi not ortalamalarına göre yapılacak adaylardan sadece 40 bin'i kendisine kontenjandan yer bulabilecek. Yerleşemeyen adaylar ise sonraki yıllarda bu programa tekrar başvurabilecekler.
Yerleştirme işlem sonuçları https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecek.
HANGİ PROGRAMLAR LİSANS TAMAMLAMAYA BAŞVURABİLECEK

Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikleri, Adli Tıp, Adli Tıp Teknikerliği, Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım, Ameliyathane Hizmetleri, Ameliyathane Teknikerliği, Anestezi, Anestezi Teknikerliği, Cerrahi Teknikerliği, Çevre, Çevre Sağlığı, Diş Protez, Diş Protez Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi, Diş Teknik Sekreterliği, Diyaliz, Ebelik, Eczane Hizmetleri, Eczane Teknikerliği, Elektronörofizyoloji, Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon, Evde Hasta Bakımı, Fizik Tedavi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi, Hastane Yönetimi ve Organizasyon, Hemşirelik, Hidroterapi, İlk ve Acil Yardım, İş ve Uğraşı Terapisi, Laborant ve Veteriner Sağlık, Nükleer Tıp Teknikleri, Odyometri, Optisyenlik, Ortopedik Protez ve Ortez, Otopsi Yardımcılığı, Paramedik, Patoloji Laboratuvar, Patoloji Laboratuvar Teknikleri, Perfüzyon, Perfüzyon Teknikleri, Podoloji, Protez ve Ortez, Radyoloji, Radyoterapi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Sağlık Yönetimi, Sağlık Memurluğu, Sağlık Teknikerliği, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Veteriner Sağlık Teknikerliği, Yaşlı Bakımı, Yaşlı Bakım Hizmetleri, Yaşlı Hizmetleri Bakımı.

 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler