YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Küçük Zeynep 4 yaşında 4 ameliyat geçirdi
Küçük Zeynep 4 yaşında 4 ameliyat geçirdi
06 Temmuz 2014 01:19
Konya'da yemek borusu ve kalbinden 4 operasyon geçiren 4 yaşındaki Zeynep, özel mama ile beslenerek yaşamını sürdürüyor.

Hacıakif Mahallesi'nde kızı Zeynep ile yaşayan Arife Zor (35), eşinin cezaevinde olması nedeniyle, kalbinden ve yemek borusundan operasyon geçiren kızının beslenmesi için gerekli aylık 750 lirayı bulan mama masrafını karşılamakta güçlük çekiyor.

Zor, kızının yemek borusundan ameliyat edildiğini ifade ederek, "Bu yüzden sadece sıvı olan özel mama ile beslenebiliyor. Kalp yetmezliği var. Şimdi geniz etinin de olduğunu söylediler ama korkumdan aldıramıyorum" dedi.

Hiçbir gelire sahip olmadığını, kızının mama masrafını karşılayamadığını anlatan Zor, şunları söyledi:

"Çok zor durumdayım. Kiramı veremiyorum. Üç ayda 500 lira yardım veriyorlar. Bu parayla üç ay nasıl geçineyim? Çocuğumun masrafı benden fazla. Sadece maması ayda 750 lirayı tutuyor. Ben yemesem olur, kuru ekmeği yerim ama çocuğum kuru ekmeği bile yiyemiyor. Çünkü boğazından geçmiyor. Komşularım sağ olsun, bazen bir şeyler getiriyor. Gelmezse kuru yavan ne bulursam yiyorum. Ama çocuğum yiyemiyor, ağlıyor. 'Anne bana da ver' diyor. Çaresiz, onu uyuttuktan sonra yemek yiyorum."

Doktorların, kızı için "rahatsızlandığında getireceksin" dediğini dile getiren Zor, "Ama doktora gidip gelemiyorum. Durumum müsait değil, evladıma zor bakıyorum. Bazen çok kötü morarıyor, rahat yatamıyor. Öyle olunca ben de uyuyamıyorum. İmkanım olsa çocuğumu götürmedik hastane bırakmayacağım. İyileşmesi için elimden ne gelirse yaparım. Bazen kızım el açarak, 'Allah'ım beni sağlığıma kavuştur, ben de bir şeyler yiyebileyim, bana yardım et, ümitlerimi artır' diye dua ediyor. Ben de kızımla birlikte dua ediyorum" diye konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler