YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korku tespih yasaklattı
Domuz gribi can almaya devam ettikçe vatandaşın virüse karşı önlemleri artıyor. Sık sık el yıkama, antibakteriyel jel ya da kolonya kullanımı da bu önlemlerden bazıları. Bunlara şimdilerde tespih kullanımının yasaklanması eklendi.
Korku tespih yasaklattı
05 Aralık 2009 / 16:28 Güncelleme: 05 Aralık 2009 / 16:58

Alanya Kazım Bulut Cami imamı Faruk İşgören, domuz gribi tehlikesine karşı ilginç bir önlem aldı. İmam İşgören, virüsün yayılmasını önlemek için camisnde bulunan tespihleri kaldırdı.   
 

Domuz grib vrüsünün en çabuk el yordamıyla bulaştığına dikkat çeken İmam İşgören, " Türkiye'de de ölümlere neden olan domuz gribinin (H1N1) yayılmasını önlemek için ortak kullanım alanı olan camimzde önlem aldık. Bu çerçevede her gün yüzlerce kişinin kullandığı tespihleri kaldık" dedi. 
 

Namaz sonrası zorunluluk olmamasına rağmen vatandaşların şaşırmamak için kullandığı tespihlerin, her gün birçok farklı kişinin eline değdiğine dikkat çeken İşgören, "Günde beş vakit farklı insanlar tarafından kullanılan tespihleri, grip virüsünün yayılmasında rol oynayabileceği için yasakladık. Cemaatten kendi tespihlerini kullanmalarını istedik. dedi. 
Uygulamaya destek veren cemaat üyeleri, diğer camilerde de tesbihlerin kaldırılmasını istedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler