YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya ve Batman'da domuz gribi
Ankara'da görülen domuz gribi vakalarından sonra Konya ve Batmanda da domuz gribi görüldü
Konya ve Batman'da domuz gribi
21 Ekim 2009 / 18:42 Güncelleme: 21 Ekim 2009 / 20:07

konya'da domuz gribi 

Konya'da Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine başvuran iki kişide domuz gribi virüsü tespit edildi.
        

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erayman, Meram Tıp Fakültesinde iki kişide virüs tespit edildiğini belirtti.

Batman'da domuz gribi

Erayman, domuz gribi virüsünün bulaştığı biri tıp fakültesi öğrencisi 2 kişinin tedavi edildikten sonra taburcu edildiğini ancak kontrollerinin sürdüğünü söyledi.

Batman'da ve Beşiri ilçesinde 11 kişide domuz gribi virüsü tespit edildi.

Batman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, ilde son günlerde artan grip benzeri hastalık vakalarıyla ilgili olarak 19 Ekim 2009 tarihinde alınan numunelerin Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü Başkanlığında yapılan tahlilleri sonucunda 11 vatandaşta H1N1 (domuz gribi) virüsü tespit edildiği belirtildi.

Söz konusu kişilerin tedavi edildiği kaydedilen açıklamada, ''Gerekli tedbirler valiliğimizce alınmış olup ilimizdeki okulların kapatılmasını gerektirecek ve vatandaşımızı endişeye sevk edecek bir durum bulunmamaktadır. Tüm çalışmalar, kriz merkezi aracılığıyla sürdürülmektedir'' denildi.

BATMAN
 // Fidan Şimşek
Ben ortaöğretim öğrencisiyim ve dün eve geldiğimde yorgunluk hissi oldu başım ağrımaya öksürmeye ve burun akıntısı oldu.Bugün okula gittiğimde sıra arkadaşımda da bu belirtiler vardı.Diğer arkadaşlarım yanıma gelmediler domuz gribisin dediler ben ise normal bir grip geçiriyor olabilirim düşüncesi vardı.Ama yinede domuz gribi geçiriyor hissi vardı içimde korktum acaba yarım okula gitmelimiyim veya hastaneye mi gitmeliyim bu sorunun cevabını verirseniz sevinirim

CEVAP:
Önce bir doktora muayene olup sonra da okulunuza gidebilirsiniz....
22 Ekim 2009 18:11
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler