YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Klinikte aniden hayatını kaybeden Dila'nın ailesi
Klinikte aniden hayatını kaybeden Dila'nın ailesi
Klinikte aniden hayatını kaybeden Dila'nın ailesi
09 Eylül 2008 / 08:32 Güncelleme: 09 Eylül 2008 / 00:00

Doktor 1.5 ayda 15 kilo verdikten sonra aniden hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Dila Kurt'un ailesi hukuki mücadeleye hazırlanırken, klinikten ayrılmalar başladı. Klinik sahibi 'kont' lakaplı Muzaffer Kuşhan "Rahatım. Burası kapatılırsa ben dünyanın her yerinde bu işi yaparım" dedi.


Muzaffer Kuşhan'ın Polonezköy'de bulunan zayıflama merkezinde 45 günde 15 kilo verdikten sonra dün bir anda yere yığılarak hayatını kaybeden 19 yaşındaki Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 3'üncü sınıf öğrencisi Dila Kurt'un ailesi, klinik sahibi Muzaffer Kuşhan'ı dava etmeye hazırlanıyor.


HER HASTAYA AYNI DİYET


Galatasaray eski Asbaşkanı Ali Dürüst'ün de yeğeni Dila Kurt, kilo vermek için gittiği Dr. Kuşhan Clinic International'da 45 günde 15 kilo verdi. Dila Kurt ailesinin kendisini ziyarete geldiği sırada kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Dila'nın cenazesi gerekli incelemelerde bulunmak üzere Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Adli Tıp Kurumu önünde yeğeninin cenazesini almayı bekleyen amca Burhan Kurt, klinikte gelen hastaların tümüne aynı diyetin uygulandığı yönünde iddialar olduğunu belirtti.


KİMSE AÇIKLAMA YAPMADI


Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek rapor doğrultusunda hukuki girişimlerde bulunacaklarını belirten amca Burhan Kurt, "Kesinlikle hukuki olarak mücadelemizi vereceğiz. Bizim başımıza geldi ama başkalarının başına böyle şeyler gelmesin" ifadesini kullandı. Burhan Kurt, zayıflama kampından herhangi bir yetkilinin kendilerine açıklamada bulunmadığını belirterek şöyle konuştu: "Çıkacak rapor doğrultusunda gereken mercilere başvuracağız. Biraz kilo problemi vardı. O da aşırı bir sıkıntı değildi, sadece hafif kiloluydu. Kilo vermek istiyordu. Bu, büyük bir ihtimalle bilinçsizce yaptırılan sıkı bir diyet sonucudur. Biz öyle olduğuna inanıyoruz. Mimar Sinan Üniversitesi'nde okuyan genç bir kızdı. Hiçbir sağlık sorunu yoktu. Yaz tatilinde kampa gitti. İki ayda 15 kilo vermeyi hedefledi. Her şey yolunda gidiyordu. Bir anda fenalaşıp öldü."


GENETİK HASTALIK YOK


Diğer amca Bülent Kurt ise Dr. Kuşhan'ın aileye kalp krizinin ırsi sebepten kaynaklanmış olabileceğini söylediğini ifade etti. Amca Kurt, "Bizim ailemizde böyle bir şey yok. Şimdiye kadar böyle bir şey yaşamadık. Bu olayın takipçisi olacağız" diye konuştu.


KENDiMi ÇOK RAHAT HiSSEDiYORUM


Kampın sahibi Muzaffer Kuşhan asıl ölüm sebebinin Adli Tıp Raporu'nun ardından netlik kazanacağını söyledi. Kendini rahat hissettiğini belirten Kuşhan, "Burası kapatılırsa ben dünyanın her yerinde bu işi yaparım" diye konuştu. Kurt'un ölümünden büyük üzüntü duyduğunu söyleyen Kuşhan, evinin kampa çok yakın olduğunu belirterek "Hemen kendim gelerek bizzat müdahale ettim. Yapacak bir şey yoktu. Kendi kızımı kaybetmiş kadar üzüldüm" dedi.


ADLİ TIP KARAR VERECEK


Dila Kurt'un zayıflama programına katıldığından bu zamana kadar sistemli ve sağlıklı bir şekilde kilo verdiğini belirten Kuşhan, sözlerine şöyle devam etti: Ölüm nedeniyle ilgili net bir şey söylemek mümkün değil. Konu Adli Tıp'a intikal etti. Verilecek rapor olayın aslını ortaya çıkacaktır. K asıtlı haberler yapılıyor. Kuşhan, kampta neden ambulans ve doktor olmadığı sorusuna ise "Kalbi durmuş bir vakayı direkt ambulansa bindirmek cinayet olur. Asıl amaç kalbin çalıştırılmasıdır. Ben kendim 39 yıllık doktorum" karşılığını verdi.


DOKTOR TATiLDEYDi


Polonezköy'deki kampta yaşanan ölüm olayına tanıklık eden 16 yaşındaki Ercan Çakar, olayı şöyle anlattı: "Tam karşımızdaki masada oturuyordu. Birden fenalaştı. Göğsünde benek benek morluklar oluşmaya başladı. 5-6 dakika sonra Muzaffer Kuşhan geldi. Kendisi de müdahale etti. Daha sonra olay yerine ambulans geldi fakat geç geldi. Burada normalde Kuşhan'dan başka bir doktor daha var. Kendisi tatile gittiği için Kuşhan müdahale etti." Çakar, aslında kampta bir ambulans ve sağlık ekibinin bulunması gerektiğini belirterek, "Muzaffer Kuşhan, ambulans geldikten sonra odada yapılan müdahalenin ardından 'Elimizden geleni yaptık ama kaybettik' dedi" diye konuştu.


4 KiŞi KAMPI TERK ETTi


Dila Kurt’un ölümünün ardından Muzaffar Kuşhan’ın zayıflama merkezi Clinic Internationa’dan 4 kişi ayrıldı. Kuşhan, kampta yaşanan ayrılmalarla ilgili olarak da "Söz konusu 4 kişi zaten ayrılacaktı. Bu olaydan dolayı mı ayrıldılar bilmiyorum. Burada herkes çok rahat. Ben rahatım. Konu savcılığa intikal etti" ifadesini kullandı. Muzaffer Kuşhan, "Burası kapatılırsa ben dünyanın her yerinde bu işi yaparım" diye konuştu. Büyük acı yaşayan anne Şule, baba Levent Kurt, Çamlıca'daki evlerinde taziyeleri kabul ederken, diğer yandan yakınları cenaze işleri ile ilgilendi. BUGÜN

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler