YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kışın hastalıklara bu besinlerle savaş açın
Kışın hastalıklara bu besinlerle savaş açın
06 Kasım 2015 20:05
Kış ayında soğukların artması, bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Kışın beslenmenize dikkat etmezseniz, bağışıklık sisteminiz çöküyor ve sık sık hastalığa yakalanıyorsunuz... Kışın bağışıklık sisteminizi bazı besinlerle güçlendirebilirsiniz...

Bitlis Devlet Hastanesi'nde görev yapan Diyetisyen Enes Fırat, kışın sağlıklı ve dengeli beslenmek için önerilerde bulundu.

Fırat, yaptığı açıklamada, kışında insanların oturma ve hareketsiz süresinin artmasından dolayı metabolizmanın yavaş çalıştığını söyledi.

İnsanların kışın televizyon ve bilgisayarda daha fazla zaman geçirdiğini, bunun da kilo alma ve kabızlık gibi şikayetlerin artmasına neden olduğunu ifade eden Fırat, şöyle konuştu:

"Ayrıca mevsim değişikliğinden dolayı hastalıklar da artıyor. Kışın özellikle gribal ve üst solunum yolu enfeksiyonları daha fazla yaşanıyor. Bu nedenle kışın herkesin bolca meyve ve sebze tüketmesi gerekiyor. İnsanlarımız c vitaminli meyveler tüketilebilir. Kışın haftada bir kez bir alabalık veya 10 hamsi tüketilmeli."

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler