YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kilo alıyorum diye gitii, teşhisi duyunca şoke oldu
Kilo alıyorum diye gitii, teşhisi duyunca şoke oldu
06 Kasım 2015 19:33
İStanbul'da genç bir kadın sebepsiz kilo alınca soluğu doktorda aldı. 32 yaşındaki kadının sebepsiz kilo almasının; rahminde bulunan 35 santimlik bir kitlenin neden olduğu ortaya çıktı. Kadın, 35 santimlik kitleyi duyunca büyük şaşkınlık yaşadı.

İstanbul’da yaşayan 32 yaşındaki Şeyda Günaydın, bir süre önce böbrek ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurdu. Burada yapılan inceleme de genç kadının rahminde 30-35 cm büyüklüğünde 4.5 kilogram ağırlığında kitle olduğu tespit edildi.

Doktorlar yapılacak ameliyat sonrası genç kadına rahminin de kaybedilmesi tehlikesini iletince Şeyda Günaydın internetten doktor araştırması yaptı. Malatya’da buna benzer daha büyük bir kitle ameliyatına imza atan Op. Dr. Übeyt Akçin’e ulaşan Günaydın, ilk uçakla Malatya’ya gelerek muayene oldu. Yapılan tetkiklerin ardından başarılı bir operasyon geçiren genç kadının rahmindeki dev kitle çıkartıldıktan sonra hasta 2 günlük tedavinin ardından taburcu oldu. 

Ameliyat ile ilgili bilgi veren Doktor Akçin, operasyon sırasında hastanın rahmine hiçbir zarar verilmeden kitleyi çıkardıklarını belirterek “Sağlık turizminde ilerleyen bir şehir olan Malatya’mızda bu başarılı operasyonu gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum ve ekip arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu. Akçin, bu tür vakalara daha öncede rastladıklarını belirterek tüm kadınların mutlaka yıllık olarak rutin kontrollerini yaptırmalarını istedi. 
Bu arada Doktor Übeyt Akçin, hastası olan genç kadının henüz 2 yıllık evli olduğunu ve ileride rahatlıkla çocuk sahibi olabileceğini ifade etti. 

Hasta Şeyda Günaydın ise tesadüfen öğrendiği kitlesinden başarılı bir şekilde kurtulduğu için mutlu olduğunu belirterek, “Kilo aldığımı düşünüyordum ama böbrek sancısı ile gittiğim hastanede rahmimde kitle olduğunu öğrendim. İstanbul’da gittiğim doktorlar bana rahmimim alınabileceğini söyleyince internetten araştırma yaptım ve Malatya’yı görünce hemen buraya geldim” diye konuştu. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler