YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kepçe kulağa 40 dakikada çözüm
Kepçe kulağa 40 dakikada çözüm
23 Haziran 2014 04:19
Bu durum insanları çocukluktan itibaren psikolojik olarak etkilemekte ve özellikle çocukluk çağında bu kişilerin ilerideki yaşamlarını da etkileyebilen sosyal problemlere neden olabilmektedir.

Kepçe kulak ameliyatı,okula başlamadan önce genel anestezi altında da yapılır. Erişkin yaşta olanlar sadece kulağı uyuşturarak lokal anestezi veya genel anestezi ile ameliyat edilebilir' dedi.
 

Operasyon 40 dakika

Kepçe kulak ameliyatının her bir kulak için yaklaşık 30-40 dakikadan toplam yaklaşık 1-1,5 saat sürdüğünü ifade eden Op.Dr.Günay Çavdar, 'Ameliyatın ardından kulaklarınızda 1-3 gün boyunca kalacak olan bir bandaj sarılır. bandajlar açıldıktan sonra 2-4 hafta arasında kulak bandanası kullanılması gerekir.

Ameliyattan sonra ağrı hissedebilirsiniz, ancak bu ağrı sizi rahatsız edecek kadar şiddetli olmayacak. İlk birkaç gün kullanacağınız ağrı kesici ilaç sizin iyileşme dönemini rahat geçirmenizi sağlar. Ameliyat olduktan sonra ilk 3 ay kulaklarınızı darbelerden ve öne doğru katlanma hareketinden sakınmalısınız.' Diye konuştu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler