YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kendi duygularına bile alerjisi var!
Kendi duygularına bile alerjisi var!
22 Ağustos 2015 16:32
Genç yaşta ölümcül bir hastalığa yakalanan 20 yaşındaki Chloe'nin hastalığı oldukça dikkat çekici. Bu farklılık ise Chloe'nin ölümcül bir alerjiye sahip olması. Chloe'nin kendi duygularına bile vücudu alerjik tepki veriyor.

20 yaşındaki Chloe'nin kendi duygularına alerjisi var. Eğer çok şiddetli duygular hissederse vücudu alerjik reaksiyon gösteriyor.

20 yaşındaki Chloe at biniyor, zumba dersine gidip saatlerce dans ediyordu. Fakat sonra hayatı birden değişti ve tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Sebebi ise ölümcül bir alerjiye sahip olması. Chloe'nin kendi duygularına bile vücudu alerjik tepki veriyor.

VÜCUDU REAKSİYON GÖSTERİYOR

Genç kız eğer çok şiddetli duygular hissederse vücudu alerjik reaksiyon veriyor. İngiltere Warwichshire'de yaşayan Chloe Print-Lambert mücevhere, ilaçlara, hava değişimine ve şiddetli duygulara karşı alerjik reaksiyon gösteriyor. Reaksiyonu ciltte kızarıklıklara, şişmelere, kalp atışına, nefes alma güçlüklerine neden oluyor.

ODASINDA VANTİLATÖR İLE UYUYOR

Genç kız yaşadıklarını şöyle anlatıyor, "Isı değişimine vücudum hemen reaksiyon verebiliyor. Bu yüzden odamda bir vantilatör ile uyumak zorundayım. Alerjim o kadar yüksek seviyedeki yoğun duygular hissettiğimde bile durumum kötüleşiyor. Anneler Günü'nde haftalarca hastanede yatmak zorunda kaldım. Çok heyecanlıydım. Bu da durumumu tetikledi."

KALP HASTASI AMA İLAÇ KULLANAMIYOR

Ehler-Danlos sendromu adı verilen ve nadir görülen bir hastalığa yakalanan genç kızın eklemleri ve dokuları etkileniyor. 2009 yılında kalp hastalığı teşhisi koyulan genç kız alerjisinden dolayı ilaç da kullanamıyor.

TEKNEDEN ATLADIKTAN SONRA BAŞLADI

Chloe alerjisini tetikleyen şeyin ise tekneden denize atlaması olduğunu düşünüyor. Bir tatil sırasında tekneden denize atlayan Chloe, birden çok üşüdüğünü hissediyor ve baş dönmesi yaşıyor. İngiltere'ye geri dönene kadar hiçbir problem yaşamayan genç kız daha sonra hastaneye kaldırılıyor ve 7 ay boyunca hastanede kalıyor.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler