YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karnından 7 kilo kitle çıktı
Karnından 7 kilo kitle çıktı
19 Şubat 2013 15:59
Manisa'da, midesinden ağrı şikayetiyle hastaneye giden kadının karnından, 7 kilo kitle çıkarıldı.

 

Manisa'da yaşayan 72 yaşındaki Sıdıka Altunlu, halsizlik ve karnında meydana gelen şişlik şikayetiyle, Manisa Devlet Hastanesi'ne gitti. Burada çekilen ultrasonda karnında kitle tespit edilen yaşlı kadın, ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonun ardından Altunlu'nun karnından, 18 parça halinde toplam 7 kiloluk kitle çıkarıldı. Operasyonla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Manisa Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Erdem Nalbant, çıkarılan kitlenin patolojiye gönderildiğini belirterek, "Patolojide incelemelerimiz devam ediyor.
 
Teyzenin sağlığı şu anda iyi. Önümüzdeki günlerde taburcu etmeyi planlıyoruz. Sıkıntısız bir ameliyat geçirdik. Bu tür ameliyatlar özellikle özel hastanelerde yapılması gerektiği için, burada yapılmış olması doğru bir karar oldu. Ameliyat yaklaşık 2 saat sürdü. Ameliyat sürecince bir sıkıntı yaşamadık. Karnın içini tamamen dolduran, 9 aylık gebeliğe benzer bir görüntüsü olan bir kitleydi" dedi.
 
"5 ayda 18 kilo verdim"
 
Başarılı geçen operasyonun ardından sağlığına kavuşan Sıdıka Altunlu (72) ise, "5 aydır bu çileyi çektim. Bir türlü derman bulamadım. Ultrason çeken beye de teşekkür ederim. Hemen beni yönlendirdi. Erdem bey beni ameliyat etti. Allah razı olsun beni dertlerimden kurtardı. Şişlik, iştahsızlık vardı. 5 ayda 18 kilo verdim" şeklinde konuştu.
 
 
İHA
Etiketler:
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler