YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Karnından 10 kilogram kitle çıktı
Karnından 10 kilogram kitle çıktı
29 Ocak 2013 16:57
Ordu'da karın ağrısı ve nefes darlığı şikayetiyle hastaneye giden yaşlı bir kadın, karnında görülen kitle nedeniyle ameliyata alındı. Ameliyatta yaşlı kadının karnından yaklaşık 10 kilogram ağırlığında bir kitle çıkarıldı.

 

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde yaşayan 70 yaşındaki Şimşir Kolcu, karın ağrısı ve nefes daelığı yaşaması nedeniyle Ordu Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastane'de genel cerrahi uzmanına görünen hastanın karnında büyük kitle olduğu tespit edildi. Daha sonra ameliyata alınan yaşlı kadının karnında bulunan yaklaşık 10 kilogramlık kitle alındı.
 
Yaşlı kadının ameliyatını gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Hüseyin Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın karnında bulunan devasal büyüklükteki kitleyi ameliyatla aldıklarını belirtti.
 
Hastanın nefes alamama, karnında bir takım yumakların oynadığını hissetme ve sık sık yorulma şikayetlerinin bulunduğunu anlatan Şahin, şunları kaydetti:
 
''Hastamız özellikle yokuş yukarı çıktığı zaman tıkandığını ifade ediyordu. Aynı zamanda da hastamızın karnında oluşan şişliğin oynadığını ifade ediyordu. Bunun sonucunda yapılan tahlil ve tetkik sonucunda hastamızın karnında devasal büyüklükte bir kitle olduğu teşhisini koyduk. Daha sonra cerrahi yöntemle bu kitleyi aldık.'' 
 
''Hastamız incecik oldu''
 
Şahin, yaşlı kadının karnından alınan kitleden sonra zayıfladığını belirterek, ''Hastamızın ameliyat öncesi karnı oldukça genişti. Şu anda hastamız zayıf ve incecik biri oldu. Bu haline kendisi de şaşırdı'' dedi.
 
Hüseyin Şahin, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu ve ilerlemiş bir yaşa sahip olması nedeniyle bir gün yoğun bakımda tutulacağını kaydetti.
 
 
AA

 

Etiketler: ,
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler