YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanserli çocukların hastanedeki bayram sevinci
Kanserli çocukların hastanedeki bayram sevinci
25 Eylül 2014 01:55
Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı (KİTVAK), Kurban Bayramı'nı İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde karşılayacak kanser hastası çocuklar için eğlence düzenledi.

Onkoloji servisindeki kutlamada çocuklar için palyaço gösterisi sunuldu ve hediye dağıtımı yapıldı.

KİTVAK İcra Kurulu Üyesi Esin Olcay, yaptığı açıklamada, hastalıkların tedavisinde mutluluğun büyük önem taşıdığını, çocukların moralini yükseltmek için eğlence düzenlediklerini belirtti.

Vakıf olarak Ege Üniversitesi Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi ile Hasta ve Hasta Yakınları Konukevi'nden sonra ikinci konukevi projesini de yine hayırseverlerin ayni ve nakdi yardımlarıyla hayata geçireceklerini kaydeden Olcay, Kurban Bayramı öncesinde de vatandaşları bağışta bulunmaya davet etti.

Tüm bayramlarını hastanede geçirdi

Hastanede tedavi gören 19 aylık Yunus'un annesi Sevim Meriç de (26) oğluna 6 aylıkken kanser teşhisi konduğunu ve o günden bu yana tüm bayramlarını hastane odasında geçirdiklerini anlattı.

Yunus'un bir kez ameliyat olduğunu ve şimdi de kemoterapi tedavisi gördüğünü kaydeden Meriç, "Artık bayramlar benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Tek dileğim oğlumun iyileşmesi. Doktorlardan ve hastaneden çok memnunum ama artık bayramları evimizde kutlamak istiyoruz" diye konuştu.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler