YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanseri yendi şimdi 'hastalarına' umut oluyor
Kanseri yendi şimdi 'hastalarına' umut oluyor
06 Nisan 2016 16:34
Muğla'nın Bodrum ilçesinde meme kanserine yakalanan Karataş, yaklaşık bir yıllık gördüğü tedaviyle sağlığına kavuşarak kansere yakalanan diğer hastalara şifa aşılıyor.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaklaşık bir yıllık tedavinin ardından meme kanserini yenerek sağlığına kavuşan Arzu Karataş, kansere yakalanan diğer hastalara da şifa aşılıyor.

Bodrum'daki özel bir hastanenin direktörlüğünü yapan 42 yaşındaki Arzu Karataş, 25 yıldır görev yaptığı sağlık sektöründe çevresindekilere hep kanser taraması yaptırmalarını önerdiğini, kanserin kendisinin de yakalanabileceği bir hastalık olduğunu hiç düşünmediğini söyledi.

İki yıl önce meme kanseri olduğunu öğrendiğinde inanamadığını, sağlık sektöründe olmasına rağmen karamsarlığa düştüğünü ve "Acaba ne zaman ölürüm?" diye kendi kendine sorduğunu anlatan Karataş, "Yaşam planlarımı ona göre organize etmeye başlamıştım. Kanser, koltuk altı bölgeme de yayılmaya başlamıştı. Hemen kemoterapiye başladık. 16 kez kemoterapi tedavisi gördüm. Ardından büyük bir ameliyat geçirdim ve radyoterapi uygulandı" dedi.

Kanser hastaları için dernek kurdu

Karataş, bir yıllık ağır bir tedavinin ardından hastalığı yendiğini, bu kez de diğer kanser hastalarına umut olabilmek çalışmaya başladığını belirtti. İlk etapta Pembe İzler Kadın Hastalıkları Kanserleri Derneğini kurduklarını, 24 arkadaşıyla başladığı yolculukta ekibin 110 kişiye ulaştığını kaydetti.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler