YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Kansere Karşı Uyanık Ol" yürüyüşü
"Kansere Karşı Uyanık Ol" yürüyüşü
11 Nisan 2015 16:44
Kanserde erken tanının önemine dikkati çekmek amacıyla "Kansere Karşı Uyanık Ol" yürüyüşü gerçekleştirildi.

İstanbul Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi tarafından gerçekleştirilen yürüyüşe kanseri yenen hastalar ve yakınları katıldı.

Müzik grubu eşliğindeki yürüyüş Moda İlköğretim Okulu'nun önünde başlayıp, Kadıköy Boğa Heykeli önünde sona erdi. Üzerinde "Kanseri karşıyız" yazıları bulunan tişörtler giyen katılımcılar, vatandaşlara broşür dağıttı.

Hastanenin Kurumsal İletişim Sorumlusu İrem Akman,yaptığı açıklamada, bu yürüyüşün kansere karşı bilinçlendirme kampanyası olduğunu belirterek, "Broşürlerle kanser hastalarının kanseri nasıl yendiklerini anlatan mesajlar, erken tanının önemini vurgulayan cümleler olacak. Amaç kansere karşı farkındalık oluşturmak" dedi.

Her yıl farklı etkinlikler yaptıklarını belirten Akman, "Geçen yıl meme kanserine karşı balon etkinliği yapmıştık. Bin pembe renkli balon uçurmuştuk. Dönem dönem böyle çeşitli projeler geliştiriyoruz" diye konuştu.

Yürüyüşe katılanlar arasından meme kanserine yakalandığını ve 2 sene önce bu hastalığı yendiğini anlatan Sema Akman, ameliyatlar ve yoğun bir tedavi sonucunda sağlığına kavuştuğunu kaydetti.
Akman, "Kanserin korkulacak ama çözümsüz olamadığını söylemek istiyorum. Erken teşhis çok önemli. Benim çok erken değildi ama yine de inanmak ve bir şeyleri kurcalamak önemli. Hiçbir şey ihmal edilmeden bu hastalık yenilebiliyor" ifadelerini kullandı.

 

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler