YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanserde erken tanı hayat kurtarıyor
Kanserde erken tanı hayat kurtarıyor
12 Ekim 2013 10:13
Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Tümay, Türkiye'de her sene 150 bin kişiye 'kanser' teşhisi konulduğunu, erken tanının ise hastalıkla mücadelede önemli olduğunu söyledi.

Çağın en önemli ve ciddi sağlık sorunlarından biri olan kanserin sağlığı tehdit ettiğini belirten Acıbadem Bursa Hastanesi doktorlarından Volkan Tümay, "Dünyada her yıl, 10 milyondan fazla kişiye, kanser teşhisi konuyor.

Ülkemizde ise yine her yıl yaklaşık 150 bin kişiye, kanser teşhisi konuyor ve gelecekte de bu sayıların artacağı hesap ediliyor. Bu doğrultuda; erken teşhis ve tedaviye dikkat çekerek kanserle mücadelede bilinç düzeyini arttırmak önem taşıyor. Kanser artık korkulur bir hastalık değil. Düzenli yaptırılan kontrollerle hastalıkların erken dönemlerde teşhis ediliyor ve erken tanı hayat kurtarıyor." dedi.

Acıbadem Bursa Hastanesi’nde, '1-31 Ekim Meme Sağlığı Haftası' nedeniyle düzenlenen ‘Kanserde Erken Tanı Hayat Kurtarıyor’ konulu sağlık söyleşisinde kanser türleri ve tedavi süreçlerindeki yeni gelişmeler anlatıldı.

Sağlık söyleşisinde; Acıbadem Bursa Hastanesi Genel Cerrahi Hekimi Dr. Volkan Tümay tarafından 'Kanserden Korunma ve Kanser Tedavilerindeki Yenilikler', Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Serhat Güner tarafından ise 'Kanserde Cerrahi Tedavi Yöntemleri' konuları ele alındı.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler