YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamu hastanelerinde ücret alınmaz
Kamu hastanelerinde ücret alınmaz
17 Eylül 2014 12:24
Sağlık Bakanlığınca, kamu hastanelerinde uygulanan ücret tarifesiyle ilgili iddialar üzerine, ülkede tüm vatandaşların zorunlu olarak SGK kapsamı altında olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı, bugün medyada yer alan bir haber üzerine, Bakanlık tarafından hazırlanan Kamu Hizmetleri Satış Tarifesi ile SGK'sı olmayan vatandaşların kamu hastanelerinde mağdur edilebileceği algısı oluşmaması için yazılı açıklama yaptı.

Ülkede 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu gereğince tüm vatandaşların zorunlu olarak SGK kapsamı altında olduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İşverenler çalışanlarının, SGK primlerini yaptırmak zorunda olduğu gibi kendi adına çalışanların da SGK primlerini kendilerinin yatırmaları gerekmektedir. Maddi durumu elvermeyen vatandaşlarımızın ise SGK primleri devlet tarafından karşılanmaktadır.

Bunların haricinde istisnai olarak SGK kapsamı dışındaki vatandaşlarımız ise gerekli mercilere başvurması halinde işlemleri tamamlanarak devletin sağlık yönünden koruması altına girmektedirler."

 

AA

13:41
 // NEREN EĞRİ?
Benim ödenmemiş gss borcum var. Bakan haklı(!) paramla bile muayene olamıyorum. Ne kadar güzel değil mi?...
17 Eylül 2014 13:41
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler