YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalp sağlığı ağızdan geçiyor
Kalp sağlığı ağızdan geçiyor
19 Ekim 2015 17:17
Ağızda bulunan diş problemleri kalp sağlığını doğrudan etkiliyor. Uzmanlar diş sağlığında en ehemmiyetli hastalığın diş çürükleri ve diş hitit iltihaplanmalarının kalbe etkisini anlatıyor ve uyarıyor.

Diş Hekimi Çağatay Özyıldırım “ Ağız ve diş sağlığı aracısız yaşamı gözdağı etmediği düşüncesince gayrı emraz denli önemsenmemektedir. Her devir ağrının çatı meydana getirdiği noktada sonuç hal kendisine hekime başvurmaktadır. Her ne denli şuurlu müşterek eğin oluşsa da topluluğun şişman müşterek kesimi hala diş hekimine derneşik ziyaretlerde bulunmamaktadır." dedi.

Ağız ve diş sağlığında en ehemmiyetli hastalığın diş çürükleri ve diş hitit iltihaplanmaları bulunduğunu tamlayan Çağatay Özyıldırım, “Diş hitit rahatsızlıkları bazısı devir dişlerin süresince bulunmuş olduğu gevezelik kemiğinin erimesine denli ilerleyici müşterek bulaşık yapabilir. Dişleriniz az henüz etraflı sistemleri aksi etkileyen daim enfeksiyon odağı biçimine gelebilir ve kalp, böbrek, eklemler vb. yapılarda ehemmiyetli keyif problemlerine biçim açabilen enfeksiyonlara etken olabilir. Birçok araştırı sergilemiştir ki, diş hitit iltihabı, diş kaybı ve gayrı dudak ve diş hastalıkları, koroner atardamar rahatsızlıkları, karotid atardamar de incelme, selamünkavlen ve gayrı yüz önsezi hastalıklarının artmasında ağır riziko faktörü oluşturmaktadır." niteleyerek konuştu.

Çağatay Özyıldırım, konuşmasını şöyleki sürdürdü:

“Ağız ve diş sağlığının bozulması kararında müşterek baş döndürücü dişini kaybeden hastalarımız bundan böyle tam çiğneme yapamamaktadır. Yeterli müşterek çiğneme fonksiyonun bulunmadığı hallerde ağızda başlaması müstelzim hazım işlemi kem kalmış şekilde besinler sindirilmeden mideye gönderilmektedir. Sindirilmeden düzene eklenen besinler göden ve gayrı hazım organları çeşidinden baş döndürücü henüz müşterek tomar erke harcanarak el işi alınmaya çalışılır. Böylelikle önsezi ve deveran sistemi baş döndürücü henüz müşterek tomar çaba gider eylemek mecburiyetinde kalır. Birçok defa tekrarlanan bu alışmışlık kararında önsezi ve asıl sistemi gıdaları depolamaya kendine ek erke depoları meydana getirmeye lazım duyar.

Sağlıklı diş ve dişeti sağlığı kararında ağızda süregelen hazım sistemi umumi beden sağlığınızı ve kilonuzu balans tutmaktadır. Sağlıksız, kem dudak ve diş sağlığı bulunan hastalarımız sayaç kaybetmeden kılıç diş hekimlerine derneşik arama ve tedavilerine başlayarak gayrı hepsi beden ve organlarını ehemmiyetli seviyede koruyabilir."

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler