YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalbinin sağda olduğunu 50 yaşında öğrendi
Kalbinin sağda olduğunu 50 yaşında öğrendi
01 Mart 2013 15:09
Elbistan ilçesinde, 50 yaşında ilk kez doktora giden Mahmut Uğur, kalbinin sağda, iç organlarının da ters yönde olduğunu öğrenince şaşırdı.

 

İlçeye bağlı Söğütlü beldesinde çiftçilikle uğraşan Uğur, akciğer rahatsızlığı nedeniyle özel bir hastaneye gitti. Uğur'un yapılan muayenesinde kalbinin sağda, iç organlarının da ters yönde olduğu tespit edildi. 
 
Doktor Selim Bilge, gazetecilere yaptığı açıklamada, iç organların farklı yönde olmasının hasta için hiçbir sorun oluşturmadığını söyledi.
 
Durumu hastanın kalp atışını dinlerken fark ettiğini belirten Bilge, şöyle konuştu:
 
''Mahmut Uğur, akciğer rahatsızlığıyla hastanemize gelmişti. Kalp atışını dinlemek istedim, ancak herhangi bir ses alamadım. Sonra kalbin sağ tarafta olduğunu fark ettim. Ardından yaptığımız tetkiklerde iç organlarının da terste olduğu ortaya çıktı. Hastamızın karaciğeri sağda olması gerekirken, solda bulunuyor. Dalağı da ters yönde. Bir sakıncası yok. Sadece bir travma anında sıkıntı olabilir.''
 
Mahmut Uğur ise organlarının ters yönde olduğunu öğrenince heyecanlandığını ifade ederek, ''İlk kez doktora geliyorum. Daha önce hiç rahatsızlık geçirmedim. Kalbimin sağda olduğunu öğrenince bir hayli şaşırdım'' diye konuştu. 
 
 
AA
 
Etiketler:
17:40
 // Kenan Akkuş
Adam doğuştan sağcıymış beyler, kaçın......
01 Mart 2013 17:40
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler