YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadının rahminde 6,5 kiloluk ur çıkarıldı
Kadının rahminde 6,5 kiloluk ur çıkarıldı
05 Aralık 2015 16:34
Ordu'da bir kadının rahminden tam 6,5 kilo ağırlığında ur çıkarıldı. 1 yıldır rahminde bazı şikayetler bulunan kadın, ağrı, kanama gibi şikayetlerle doktora gitti. Doktor, kadının karnında 6,5 kiloluk ur çıkardı.

Ordu'nun Keşan ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki kadın iginç bir sağlık sorunu yaşadı. yaklaşık 1 yıldır kanama, sık idrara çıkma ve ağrı şikayetleri olan 53 yaşındaki kadın hasta, iki gün önce şiddetli ağrılar ile Ordu’da özel bir hastaneye başvurdu. Burada yapılan muayenenin ardından hastanın ağrılarının nedeninin rahim içindeki myomlara bağlı kitlenin olduğu belirlendi.

Kadın Doğum Uzmanı Opr. Dr. Halil Alagöz tarafından 1.5 saat süren ameliyat sonunda hastanın rahminden 6.5 kilogram ağırlığındaki kitle çıkarıldı. Ameliyatı yapan doktorlardan Opr. Dr. Halil Alagöz yaptığı açıklamada, hastanın kısa bir süre önce şiddetli ağrı ve kanama şikayetleriyle hastanelerine başvurduğunu belirterek, "Hastamızın muayenesini yaptıktan sonra rahmini kapsayan çok büyük bir kitle olduğunu saptadık. Dev kitle birçok organa baskı yapmaktaydı. Muayene sonuçlarının ardından anestezi, radyoloji, kadın doğum hastalıkları hekimlerimizle bir konsey toplantısı düzenledik. Konsey kararı olarak kitlenin histerektomi (rahmin alınması) yöntemi ile çıkarılması kararını aldık. 1.5 saatlik genel anestezi yoluyla ameliyatımızı tamamlayıp hastamızı ağrılarından kurtardık. Hastanın sağlık durumu gayet iyi” dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler