YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de MERS virüsü şüphesi
İzmir'de MERS virüsü şüphesi
05 Kasım 2014 01:13
İzmir'de, yüksek ateş şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişinin, MERS virüsü şüphesiyle tedavi altına alındığı bildirildi.

Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin açıklamasında, dün akşam ambulansla acil servise getirilen E.A'nın (65), bir süre önce hacdan dönmesi ve ateşi olması nedeniyle MERS virüsü şüphesiyle tek kişilik izolasyon odasına alındığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Özel kıyafetli hekimler tarafından hastanın fizik muayenesinde bilinci açık, diğer sistem muayeneleri de normal bulunmuştur. Hastanın tahlillerinde biyokimyası ve hemogramı normal olup gerekli ilgili kliniklerce konsülte edilmiştir. Anemnez ve klinik muayene ile hastada alt solunum yolu enfeksiyonu, ön planda düşünülmüştür.

Tedavi planı yapılmış ancak hastanın MERS görülen bölgede bulunma öyküsü nedeniyle hastanemiz Anestezi yoğun bakım ünitesinde bulunan negatif  basınçlı izole odaya alınması için gerekli hazırlıklar yapılmıştır. Hastanın mevcut durumu, olası teşhisler ve takip planı kendisine detaylı olarak anlatılmıştır. Hastanın tedavisi, şu anda hastanemizde devam etmektedir."

 

AA

Etiketler: , ,
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler