YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşte sağlıkta yapılan dev reformlar...
İşte sağlıkta yapılan dev reformlar...
03 Mayıs 2016 05:21
Fatma Güldemet Sarı, Ömer Çelik ile birlikte Çukurova Üniversitesi'nve hayata geçirilen toplam 160 milyon TL'lik bütçeli 12 büyük projenin açılış töreninde sağlıkta şimdiye dek yapılan dev reformların içeriğine değindi.

Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile birlikte Çukurova Üniversitesi’nce 160 milyon TL’lik bir bütçeyle hayata geçirilen ve yapımı tamamlanan 12 büyük projenin toplu açılış törenini gerçekleştirip, 20 bin metrekareden oluşan Dr. Feyyaz Etiz Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nin temelini attı. Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen törende konuşan Sarı, özellikle sağlık alanındaki yatırımlara dikkat çekti..

SAĞLIKTA DEV REFORMLAR

Sarı, “Bugün geriye dönüp baktığımızda; vatandaşlarımızı en çok mutlu ettiğimiz hizmetlerin başında sağlıkta yaptığımız dev reformlar geliyor. 15 yıl önce sağlık sektörünün halini hepimiz biliyoruz. 2002 yılına kadar sağlıkta yapılan tesis sayısı sadece bin 78’di. AK Parti Hükümeti, son 14 yılda bu sayıya ek olarak, 3 bin 228 tesisi inşa ederek, milletimizin hizmetine sundu. Birçok şehrimizdeki sağlık yatırımları hız kesmeden sürüyor” dedi..

AYRIMCILIĞA SON VERDİK

Sağlıkta vatandaşlar arasındaki ayrımı kaldırıp, işçi ve memurların aynı hastanede sağlık hizmeti almasına imkan sağladıklarının altını çizen Sarı, “Herkesin hizmetinden memnun kaldığı ve arzu ettiği hastanede tedavi görme imkanı var. Hastanelerimizi tam teşekküllü hale getirip, teknolojiyle donattık. Sağlıklı bir topluma sağlıklı bir nesille ulaşabileceğimizin farkındayız ve bunun bilinciyle usanmadan yorulmadan çalışıyoruz” ifadesini kullandı..

SAĞLIK EN ÖNEMLİ DEĞER

Sarı, şöyle devam etti; “Kıymetini, kaybettikten sonra anladığımız sağlık, belki de elimizdeki en önemli değer. ‘Her işin başı sağlık’ dedi atalarımız, bu yüzdendir ki, insan sağlığına ve insanımızın yaşam kalitesine yönelik yapılan tüm yatırımlar bizim için çok önemli. Bizim insanımızın her şeyin en iyisi ve güzeline layık olduğunu biliyoruz. Bugün 60 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirilen Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi, bunun bir göstergesi..”

BİLİMSEL ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUZ

Üniversitelerin; bilimin, düşünce ve teknolojinin üretildiği merkezler olduğunu kaydeden Bakan Sarı, AK Parti Hükümeti’nin de üniversitelerin bilimsel çalışmalarını desteklediğini dile getirdi. Sarı, “AK Parti olarak, iktidarda olduğumuz ilk günden beri Adana’nın başta ekonomik, teknolojik, sağlık, sosyal, eğitim, kültürel ve sportif anlamda kalkındırabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu..

‘REKREASYON ALANI’ MÜJDESİ

Seyhan Baraj Gölü’nün kenarında bulunan Adnan Menderes Bulvarı ile ilgili olarak Adanalılara da müjde veren Sarı, bulvarın rekreasyon alanına dönüştürülmesi noktasında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüş alışverişinde bulunduklarını anlattı. Sarı, projeyle ilgili olarak DSİ 6. Bölge Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün ortak bir proje çalışması gerçekleştireceğinin bilgisini verdi.  .

İNSAN MERKEZLİ HAREKET ETTİK

Fatma Güldemet Sarı, şöyle devam etti; “Biliyoruz ki, bu bir irade ve ekip işi. Hükümet olarak hep bu bilinçle hareket ettik. Hizmetlerimizi hayata geçirip, insan odaklı ve insan merkezli hareket ettik. Adana, 2023 Türkiye’sinde hedeflerini gerçekleştirmiş olarak yoluna devam edecek. Bölgesinin parlayan yıldızı olan Adana, cazibe merkezi olarak durmadan çalışıyor ve çalışmaya da devam edecek..”

ADANA’YA HEDİYE EDECEĞİZ

Fatma Güldemet Sarı, “Her iki bakanlık olarak, Adnan Menderes Bulvarı’nı elden geçiriyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak, Adana’ya en kısa zamanda Adnan Menderes Bulvarı’nı rekreasyon alanı olarak hediye edeceğiz. Tamamen bakanlığımızın kontrol ve denetiminde yürütülecek olan projeyle birlikte bu bulvar, Adanalıların çok rahat yürüyebileceği bir alan haline gelecek” ifadesini kullandı..

160 MİLYONLUK AÇILIŞ

Konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi’nce yapımı tamamlanan 12 projenin açılışı ve Dr. Feyyaz Etiz Hematoloji ve Onkoloji Hastanesi’nin de temeli; Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer ve Çukurova Ünivresitesi Rektörü Mustafa Kibar tarafından gerçekleştirildi. Tüm bu tesislerin toplam maliyetinin de 160 milyon TL olduğu vurgulandı.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler