YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Isparta Şehir Hastanesi bölgenin umudu oldu
Isparta Şehir Hastanesi bölgenin umudu oldu
13 Eylül 2017 19:13
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) vekillerinin şehir hastanesi eleştirilerine en güzel cevabı Isparta Şehir Hastanesi verdi. Başta Isparta olmak üzere çevre illere de hizmet veren hastane bugüne kadar tam 300 bin kişiyi tedavi etti.

CHP Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çakmak, Serdal Kuyucuoğlu ve İstanbul Milletvekili Ali Şeker, TBMM'de bir açıklama yaparak şehir hastanelerinin vatandaşın sırtına yük olduğunu ifade etmişti.

SAĞLIK KONUSUNDA ZİRVEDE

Isparta'nın yanı sıra çevre illerden de çok sayıda hastaya hizmet veren Isparta Şehir Hastanesi, sağlık alanında bölgede söz sahibi olma yolunda ilerliyor.

1-20170913191649.jpg

BUGÜNE KADAR 300 BİN HASTA TEDAVİ EDİLDİ

Hastaların sağlıklarına kavuşması için ileri teknoloji kullanılarak yapılan ve anne oteli, gebe okulu, vale, refakat, resepsiyon gibi hizmetleri içerisinde barındıran hastanede bugüne kadar 300 bin poliklinik hastası tedavi edildi.

Isparta Şehir Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan, Isparta Şehir Hastanesi'nin kısa sürede tanınır hale geldiğini söyledi.

ISPARTA'NIN KOMŞULARINA DA HİZMET VERİYOR

Hastanenin 755 yataklı olduğunu ve bölgenin önemli bir sağlık merkezi olma yolunda ilerlediğini aktaran Saçkan, "Isparta Şehir Hastanemiz, Isparta ve ilçelerimiz dışında Burdur, Afyonkarahisar, Denizli, Uşak'tan gelen hastalara da hizmet veriyor. Bu özelliğinden dolayı bölgede sağlık merkezi olma yolunda. Mart 2017 yılında açılan hastanemiz şu ana kadar yaklaşık 300 bin poliklinik hastasına baktı. Yine 14 bin civarında da ameliyatın gerçekleştiğini görüyoruz bu hastanede. Bu gerçekleşen ameliyatların çoğu Isparta başta olmak üzere çevre illerden gelen hastalardan da oluşmaktadır." diye konuştu.

2-20170913191649.jpg3-640.jpg4-390.jpg

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler