YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsmi açıklanmayan 79 yaşındaki kişi karantinada
Hollanda'dan memleketi Artvin'e gelen kişide domuz gribi şüphesi
İsmi açıklanmayan 79 yaşındaki kişi karantinada
28 Haziran 2009 / 10:53 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İsmi açıklanmayan ve karantinaya alınan 79 yaşındaki kişinin, dört gün önce Hollanda'da memleketi Artin'e geldiği belirtildi.


Virüsün yayılması engellenemezken; Panama, Japonya ve Avustralya’da da vaka görüldü.

 
 Artvin'de, yüksek ateş nedeniyle hastaneye başvuran kişi, domuz gribi kuşkusuyla sevk edildiği Rize'deki hastanede karantinaya alındı.


Hollanda'dan 4 gün önce memleketi Artvin'in Arhavi ilçesine gelen adı açıklanmayan bir kişi, akşam saatlerinde yüksek ateş yakınmasıyla Arhavi Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Doktorların domuz gribi vakası olabileceğinden kuşkulanmaları üzerine bu kişi, ambülansla Rize 82. Yıl Devlet Hastanesi'ne sevkedildi.


Ambülansla hastaneye getirilen kişi, hastanenin acil servisinde boşaltılan bir bölümünde gözlem altına alındı. Hastaya müdahalede bulunan tüm sağlık personelinin maske ve eldiven kullandıkları gözlendi.


Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 79 yaşındaki kişinin gerekli tüm sağlık önlemlerinin alınmasının ardından hastanede karantinaya alındığını söyledi.


Tepe, hastadan kan örneği alınarak Ankara'ya gönderileceğini ifade ederek, ''Böylece, vakada H1N1 virüsü olup olmadığı kesinlik kazanacak. Ancak şu anda hastanın sağlık durumu çok iyi. Hastanın yakınlarıyla da temasa geçtik. Bu kişilere de ilaç verildi'' dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler