YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İğne yapmadı diye doktoru darp etti...
İğne yapmadı diye doktoru darp etti...
04 Kasım 2015 17:50
Çanakkale'de saldırgan bir hasta, doktora saldırdı. Sağlıkta şiddet yaşayan doktorlara bir yenisi daha eklendi. Çanakkale'de bir doktor, uygun görmediği için iğne yapmadığı hastası tarafından darp edildi. Doktorda kırıklar tespit edildi.

23 Ekim'de Kepez beldesindeki Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen M.Ç'ye antibiyotik içerikli iğne yapıldı. Yaklaşık bir saat sonra yeniden merkeze gelip aynı iğneden yapılmasını isteyen M.Ç. bu tip iğnelerin 12 saat arayla yapılabileceğini söyleyen hemşireye bağırdı. Bunun üzerine odaya giren Aile Hekimi Mustafa Aydın Arıkan'ın, sakinleştirmek istediği M.Ç. tarafından darbedildiği öne sürüldü.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kulak Burun Boğaz Servisi'nde tedavi altına alınan Arıkan'ın sağ eli, burun kökü ve göz tabanında kırıklar tespit edildi.

Darp edilen Arıkan, canını kurtardığına sevindiğini belirterek, şunları söyledi: "Hastayla konuşmak istedim. İkna edebileceğimi düşündüm. Sonuçta kendi sağlığı için sık enjeksiyon yaptırması gerekiyor. Nörolojik yan etkileri olabilir. Hemşire ve stajyer hemşireler vardı. Çok bağırdığı için onları da olay yerinden uzaklaştırmak istedim. Konuşmak için yanına gittim. Onunla konuşmaya başlayınca galiba enjeksiyonun yapılmayacağını düşündü. Hemen üzerime geldi, daha ne olduğunu anlayamadan saldırdı. Yere düştükten sonra da saldırmaya devam etti. Çok darbe aldım.

25 yıllık meslek hayatımda ilk defa böyle bir olayla karşılaştım. Doktorluk hayatım belki de son bulacak. Sağ elimi kullanamıyorum, sol gözüm çift görüyor, bu nedenle yarın operasyona gireceğim. Operasyon sonrasında gözümün yüzde 100 iyileşme garantisi yok. Hem sağ elim hem de gözümdeki hasar nedeniyle mesleğimi sürdüremeyebilirim. Maalesef ortada hiçbir gerekçe yokken böyle bir durumla karşı karşıya kaldım."

Sağlık sektöründe yaşanan şiddet olaylarına karşı önlemlerin artırılmasını isteyen Arıkan, "Hasta, olaydan sonra serbest bırakıldı. Hastanedeki müdahalelerim bitmediği için şu anda kati rapor alınamıyor. Kati rapor olmayınca da savcılık bu şahısla ilgili işlem yapamıyor. Şu anda bu kişi serbest şekilde dolaşıyor. Belki benzer bir davranışı yine yapabilir" ifadelerini kullandı.

doktorun kabahati yok mu
 // mert okan
konuyu tam öğrenmeden direkt haber yapıyosunuz doktorun aynı şahsı darp ettiğini şahsın gözünde morarma ve bileğinde çatlak olduğu olaydan hemen sonra aldığı raporlarda var şimdi söyleyin bakalım tek suçlu 60 yaşında ki adam mı habercilik duyduğunu yazmakla olmaz.......
05 Kasım 2015 Perşembe 11:10
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler