YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İddialar tam bir safsata
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamu hastane birlikleri ile sağlık hizmetlerinin tamamen özelleştirileceği, ücretli hale geleceği iddiasının tam bir safsata olduğunu bildirdi.
İddialar tam bir safsata
04 Ocak 2013 / 16:48 Güncelleme: 04 Ocak 2013 / 16:50

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamu hastaneleri birliğini, daha verimli hastanecilik yapmak, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak, vatandaşın ve sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırmak, bu hastanelerdeki giderlerin finansmanını sürdürülebilir hale getirmek gibi son derece çağdaş kavramlar üzerine inşa ettiklerini bildirdi.

Akdağ, Türkiye Kamu Hastane Birlikleri Değerlendirme Toplantısı'ndaki konuşmasında, kamu hastane birliklerinin çok tartışıldığını, bazı meslek örgütleri ve muhalefetin bununla ilgili ''yanlış bilgiler pompalamaya çalıştığını'' söyledi.

Sağlık Bakanı Akdağ, ''Kamu hastane birlikleri ile sağlık hizmetlerinin tamamen özelleştirileceği, ücretli hale geleceği iddiası tam bir safsata. Tam tersine kamu hastane birlikleri, kamu hastanelerinin daha kuvvetlenmesini, vatandaşa verilen hizmetin daha mükemmel hale getirilmesinin araçlarından birisi'' dedi.

''Vatandaşın A sınıfı hastanelerden yararlanamayacağı'' iddiasının da gerçek dışı olduğunu vurgulayan Akdağ, bu sınıflandırmanın değerlendirmeye ilişkin olduğunu, bütün hastanelerin A sınıfında olması arzusunu taşıdıklarını ifade etti.

Vatandaşların A ya da E sınıfı hastanelere gitmesinde hiçbir engel bulunmadığını dile getiren Akdağ, personelin sözleşmeli hale getirilmesinin söz konusu olmadığını, sadece yöneticilerin sözleşmeli yapılarak performans değerlendirmesine tabi tutulduğunu kaydetti.

AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler