YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İç organları ters tarafta olan hasta şaşırttı!
İç organları ters tarafta olan hasta şaşırttı!
19 Aralık 2015 03:13
Sağlık sektöründe ortaya çıkan farklı hastalıklar şaşırtmaya devam ediyor. izmir'de bir hastanın doktora başvurması sonucu organlarının ter olduğu öğrenildi. Kalbi ters tarafta atan hasta ameliyat edilecek.

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle başvurduğu hastanede iç organlarının tamamının ters tarafta olduğunu öğrenen Gökhan Tirsi, sağlığına kavuşmak için ameliyat masasına yatacak.

İzmir'in Karabağlar ilçesinde servis şoförü babası, ev hanımı annesi ve kız kardeşiyle yaşayan 18 yaşındaki Gökhan Tirsi, yıllarca "kalbinin sağda attığını" söylemesine rağmen bir türlü ailesini inandıramadı. Tirsi'nin "situs inversus totalis" adı verilen anomali ile dünyaya geldiği ve tüm iç organlarının ters tarafta olduğu, 12 yaşındayken böbrek rahatsızlığı nedeniyle başvurduğu hastanede anlaşıldı.

Kalp, mide ve dalağı, göğüs ve karın bölgesinin sağında, karaciğer ve safra kesesi ise solda olan Tirsi, "Küçüklüğümden bu yana top oynadığımda kalbimin sağ tarafta attığını, annemle babama söylüyordum. Onlar da 'Damardır, öyle bir şey olmaz, olsaydı doktorlar söylerdi' diyorlardı. Arkadaşlarım, önce inanmıyor. Kalbimin sağda olması çok güzel. İlgi odağı olduğum için mutluyum" dedi.

Tirsi, iç organlarının tamamının ters tarafta olmasının hayatını böbrek rahatsızlığı dışında çok etkilemediğini, yine de acil durumlarda sağlık ekiplerine uyarı amacıyla cüzdanında durumunu anlatan bir yazı taşıdığını belirtti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Cüneyt Hoşcoşkun da "Bir organ nakli söz konusu olacak ama yani kendi organı yeniden nakledilecek. Operasyon sonrası Gökhan normal hayatına devam edecek" diye konuştu.

AA

Gerekli mi?
 // Metin Irmak
Bilmiyorum ama!,Bence bıcak altına yatmak gereksiz. Bu zamana kadar işlevlerini gerektiği gibi çalışarak yerine getiren iç organlarının yerlerinin değiştirilmesinin çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.Tabii en iyi kararı yinede doktoru bilir. Şimdiden Allah'tan şifalık diliyorum....
19 Aralık 2015 Cumartesi 16:47
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler