YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HIV virüsü Avrupa'da rekor artış gösterdi
HIV virüsü Avrupa'da rekor artış gösterdi
28 Kasım 2015 08:37
Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre dünya genelinde 35 milyon kişi HIV taşıyor. Rapora göre Avrupa'da HIV virüsü taşıyanların oranında büyük bir artış var. Avrupa'da HIV'in bulaştığı kişilerin sayısı geçen yıl rekor seviyede yükseldi.

Dünya Sağlık Örgütü aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir çok Avrupa ülkesinde HIV virüsünün bulaştığı kişilerin sayısında rekor artış olduğunu açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü ile Avrupa Hastalık Önleme Kontrol Merkezi'nin ortaklaşa açıkladığı rapora göre, Avrupa'da HIV'in bulaştığı kişilerin sayısı geçen yıl rekor seviyede yükseldi. 

Raporda İsrail, Türkiye, Rusya ve Özbekistan'ın da aralarında bulunduğu 53 ülkede 2014 yılında 142 bin yeni AIDS vakasının tespit edildiği belirtildi.

AIDS'in en çok görüldüğü ülke yüzde 60 oranıyla Rusya oldu. Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre dünya genelinde 35 milyon kişi HIV taşıyor.

1 milyon 200 bin kişi de geçen yıl HIV'in neden olduğu AIDS hastalığı yüzünden hayatını kaybetti.

Nedeni Belli Değil Mi?
 // Helal
Elbetteki nedeni açıkça bellidir: Zina. Helâl yolu da evliliktir. Evlilik dışı olan her münasebetin sonu dünya ve ahirette hüsrandır....
28 Kasım 2015 Cumartesi 20:02
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler