YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hesap uzmanı alınacak
Maliye Bakanlığı sınavla 45 hesap uzmanı alacak. Sınava, KPSS ve KPSSP54 bölümünden 80 ve daha üzeri puan alanlar katılabilecek.
Hesap uzmanı alınacak
13 Temmuz 2010 / 13:17 Güncelleme: 13 Temmuz 2010 / 13:25

Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı, sınavla 45 hesap uzman yardımcısı alacak.

Sınav, 18-19 Eylül 2010 (Cumartesi ve Pazar günleri) tarihlerinde Ankara ve İstanbul'da yapılacak.

Sınava, 27-28 Haziran 2009 ve 10-11 Temmuz 2010 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavlarında KPSS ve KPSSP54 bölümünden 80 ve daha üzeri puan alanlar katılabilecek.

Ayrıca eğitim süresi en az dört yıl olan Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile aynı konularda eğitim veren ve bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan benzeri yurt içi ve yurt dışı fakülte veya yüksek okulların birinden mezun olmakta sınava giriş şartları arasında yer almakta.

Giriş sınavı önce yazılı, sonra da sözlü olarak gerçekleştirilecek.

Giriş sınavının yazılı bölümüne katılmaya hak kazanan adaylar ile yazılı sınavın yapılacağı adres ve sınav saatleri, e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr), Maliye Bakanlığı (www.maliye.gov.tr) ve Hesap Uzmanları Kurulu Başkanlığı (www.huk.gov.tr) internet sayfalarında yazılı sınavdan en az 10 gün önce ilan edilecek.

Yazılı sınavı kazananlar Ankara'da sözlü sınava tabi tutulacak, sözlü sınav tarihi, yeri ve saati www.maliye.gov.tr ve www.huk.gov.tr internet sayfalarında ayrıca ilan edilecek.

Başvurular 1 Eylül 2010 tarihinde sona erecek.

KARABÜK YENİCE BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALACAK

Bu arada Karabük Yenice Belediye Başkanlığı, sınavla 2 itfaiye eri alacak.

Yenice Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere, KPSS94 puanı üzerinden 50 taban puan almış en az lise, meslek lisesi veya dengi okul mezunu olmak şartıyla kadın veya erkek 2 itfaiye eri alınacak.

Sınav, 2 Ağustos 2010 tarihinde Yenice Belediye Başkanlığında dayanıklılık testi ve mülakat olarak gerçekleştirilecek.

Başvurular, Yenice Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Servisine 20 Temmuz 2010 tarihinde mesai bitimine kadar şahsen yapılacak.

Posta ve e-mail yolu ile yapılan müracaatlar kabul ise kabul edilmeyecek.
AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler