YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hayata yeni kollarıyla tutunuyor
Hayata yeni kollarıyla tutunuyor
25 Ağustos 2015 11:55
İş kazasında kollarını kaybettikten 2 yıl sonra Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen çift kol nakli ile hayata tutunan 34 yaşındaki Cihan Topal, en çok çocuklarına sarılıp tekrar başlarını okşayabildiğine seviniyor

Aydın’da, 2008 yılında tarlada çalışırken geçirdiği iş kazasından sonra kollarını kaybeden 34 yaşındaki Cihan Topal Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen çift kol nakli ile kollarına yeniden kavuştu. Genç baba en çok çocuklarına sarılmanın mutluluğunu yaşıyor.

Topal’a kol nakli Muğla Milas’ta yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Fatih Demirel’in ailesi tarafından bağışlandı. AA’nın haberine göre; Akdeniz Üniversitesi’nde Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen çift kol nakli başarılı sonuç vererek Cihan Topal’ı yeniden hayata bağladı.

Oğluna doktorunun ismini verdi

Eşi Fatma, 8 yaşındaki kızı Necile ve 1 yaşındaki oğlu Ömer Özkan ile mutlu bir hayat süren Cihan Topal, yaptığı açıklamada, kazanın ardından kolsuz olarak geçirdiği 2 yılın büyük acılar verdiğini, kol naklinin ardından adeta yeniden doğduğunu söyledi. Kollarını yeniden kullanmasını sağlayan sağlık ekibine şükran borçlu olduğunu, oğluna nakli gerçekleştiren doktorunun ismini verdiğini anlatan Topal, duygularını şu şekilde dile getirdi:

“Kaza sonrasında 2 yılı büyük zorluk ve umutsuzluk içinde geçirdim. Kollarımın olmadığı dönemde en çok istediğim, çocuğumun elinden tutup parka, okula götürebilmek, başını okşayıp sevebilmekti. Çok dua ettim. Yüce Rabbim’den isterseniz muhakkak veriyor. Şimdi pazardan alışverişimi yapabiliyor, çocuklarımı kucağıma alıp sevebiliyor, araba, motosiklet, telefon, bilgisayar kullanabiliyor, tüm ihtiyaçlarımı karşılayabiliyorum. Allah bir kapıyı kapatırsa diğerini açıyor. Yeter ki sabredip, şükredelim.”

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler