YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastanede skandal!
Kanada'daki bir klinikte hastalara virüs bulaştırıldığı iddiasıyla 6 bin 800 kişiye, Hepatit-B, Hepatit-C ve AİDS virüsü taraması yapılacak
Hastanede skandal!
16 Ekim 2011 / 08:03 Güncelleme: 16 Ekim 2011 / 08:06

Ottawa Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Isra Levy, düzenlediği basın toplantısında, adını açıklamadığı kliniğin kayıtlarındaki yaklaşık 7 bin kişi ile irtibata geçileceğini ve bu kişilerin sağlık kontrolüne alınacağını açıkladı. Sözkonusu sağlık tesisinin bir bölümünde enfeksiyon kontrolünde ihmaller saptadıklarını kaydeden Dr. Levy, ihmalin ne zaman başladığını tam olarak bilemedikleri için 10 yıl geriye giderek hasta kayıt taraması yaptıklarını söyledi.

Hepatit-B, Hepatit-C ve AİDS virüsü bulaştırıldığından şüphelendikleri 6 bin 800 kişiye önümüzdeki haftadan itibaren mektup yollamaya başlayacaklarını ifade eden Ottawa Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr. Isra Levy, daha geniş bilginin önümüzdeki hafta açıklanacağını sözlerine ekledi.

Ottawa Belediyesi Basın Sözcüsü Jocelyne Turner da Hepatit-B ve Hepatit-C'nin bir klinikte bulaşması riskinin milyonda 1 ve HIV virüsünün ise 3 milyarda 1 olduğunu savunarak, ''Enfeksiyon riski inanılmaz derecede az ama önlemlerimizi de almak zorundayız'' dedi.
AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler