YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasta yakınları öfke kusuyor
Hasta yakınları öfke kusuyor
11 Kasım 2010 23:50
2 günde 5 doktor 3 hemşire darp edildi

Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iki günde beş doktor ve üç hemşire hasta yakınlarınca darp edildi.

Dün hastanenin 1'inci Göz Kliniğinde yatan bir hastanın yakını, ameliyat günü ve saati konusunda Dr. Baran Kandemir ile tartıştı.

Hastaların yatış ve aciliyet sırasına göre ameliyata girdiklerini, sabırlı olunması gerektiğini söyleyen Dr. Kandemir, hasta yakınları tarafından darp edildi.

Bugün sabah saatlerinde ise karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gelen bir hasta, genel cerrahi hekimleri tarafından müşahede odasına alındı. Tetkik sonuçları çıkana kadar gerekli tedavisi düzenlenen hastanın yakınları, tetkik sonucu çıktıktan sonra doktorlar müşahede odasında başka bir hastaya bakarken araya girmek istedi.

Doktorların hastalarına bakılacağını söyleyerek beklemelerini istedikleri hasta yakınları, Dr. Alev Karagöz'ü tartaklayarak itti. Hasta yakınları, olaya müdahale etmek isteyen Nuri Okkabaz ve Ersin Gündoğan adlı doktorları da sözlü ve fiili saldırıda bulunarak darp etti.

Yine bugün öğleden sonra Beyin Cerrahisi Kliniğinde bel fıtığı operasyonu için bekleyen ve ameliyat programına dahil edilen bir hastanın yakını, uzun süre bekletildiklerini iddia ederek üzerine yürüdüğü Dr. İlker Kiraz'ı darp etti.

Olaya müdahale etmek isteyen sorumlu hemşire Habibe Demirci'nin de aralarında bulunduğu üç hemşire de hasta yakını tarafından darp edildi.

Saldırı sonucu göz tabanındaki kemik kırılan, boynunda, omuzlarında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesi ve morluklar oluşan Dr. İlker Kiraz, hastanenin Beyin Cerrahi Kliniğinde tedavi altına alındı.

Sağlık çalışanlarına saldırılarla ilgili olarak iki kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.  AA
 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler