YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi amaçla konulduğu araştırılıyor
Hangi amaçla konulduğu araştırılıyor
Hangi amaçla konulduğu araştırılıyor
27 Haziran 2008 / 07:24 Güncelleme: 28 Haziran 2008 / 00:00

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde 3 doktorun odası ve 2 poliklinikte kablosuz ses ve görüntü düzeneği ele geçirildi. Pencere ve kalorifer aralarına saklanan düzeneğin, ne kadar zamandır orada olduğu ve hangi amaçla konulduğu belirsiz.


Eskişehir Yunusemre Devlet Hastanesi'ndeki Beyin Cerrahi Polikliniği'nde görevli 3 doktorun odasında kablosuz ses ve görüntü kaydedebilen düzenek bulundu.


Hastanenin Beyin Cerrahi Polikliniği'nde görevli sekreter, 22 Haziran'da doktor odalarında temizlik yaptığı sırada pencere ve kalorifer peteğinin arasında kalan boşlukta kablolar olduğunu fark etti. Görevlinin durumu hastanenin teknik servisine bildirmesi üzerine yapılan incelemede, plastik kutunun içinde ses ve görüntü aktaran düzeneğin olduğu belirlendi. Söz konusu düzeneğin muayene yapılan 2 poliklinik odasında da bulunduğu saptandı. Hastane yönetiminin polisi araması üzerine yapılan teknik incelemede kablosuz bağlantıyla sağlanan ses ve görüntünün yaklaşık 200 metre alandan kayıt yapabildiği tespit edildi. Hastanenin tamamında "böcek" tabir edilen ses dinleme sistemi ile gizli kamera araması yapıldı. Çalışma sonucu başka bir düzeneğe rastlanmadı. Olayla ilgili soruşturma başlatan emniyet güçleri, hastanedeki yaklaşık 50 güvenlik kamerasının kayıtlarını incelemeye başladı.


BU BİR KOMPLODUR


İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Hüseyin Fidan olayla ilgili yaptığı açıklamada, "Herhangi bir işlem yapılmadan hemen Emniyet'e haber verildi. Adli mercilerin yanı sıra Sağlık Bakanlığı ve Valiliğimize de durum iletildi. Hastane idaremiz, hasta ve doktor mahremiyetine yönelik olarak yapılan bu komplonun bir an önce ortaya çıkarılması ve suçluların belirlenmesi için müşteki olarak Emniyet Müdürlüğüne şikayette bulundu. Her türlü delil niteliğindeki kanıtlar Emniyet'e teslim edilmiştir. Adli makamlar tarafından olayın en kısa sürede sonuçlandırılmasını ve suçluların ortaya çıkarılmasını bekliyoruz" dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler