YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamilelere seyahat uyarısı
Hamilelere seyahat uyarısı
10 Eylül 2016 12:09
Türk Ebeler Derneği Genel Başkanı Nazan Karahan, kurban bayramı öncesinde uzun yola çıkmayı planlayan anne adaylarını uyardı.

Doktor kısıtlaması yoksa hamilelerin belli koşullara uymak kaydıyla uzun seyahatlere çıkabileceğini belirten Karahan, "Eğer anne adayı kendi aracıyla yolculuk yapacaksa 3 saatte bir mola vermesini ve 15 dakika boyunca küçük yürüyüşlerle bacaklarını rahatlatmalarını öneriyoruz." dedi.

Tatilin anne adaylarına iyi geldiğini, dolayısıyla mutlu annenin etkileşim içinde olduğu bebeğini de mutlu ettiğini belirten Karahan, "Bu yüzden anne adaylarımız yol uzun, seyahat yorucu olur düşüncesiyle tatillerinden vazgeçmesinler." dedi

Anne adaylarına tatil sürecinde bol bol yüzmelerini de öneren Karahan, havuz koşullarının sağlıklı olmayabileceğini, denizi tercih etmelerini istedi. 

Karahan, "Her gün yarım saat yürüyüş yapmaları faydalı. Yaptığımız yürüyüşler ve küçük egzersizler rahme giden kanın miktarını artırıyor doğal olarak bebeğe daha iyi geliyor. Tatilde gevşemek, rahatlamak çok önemlidir.''

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler