YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
H1N1'e çöp poşetli önlem
H1N1'e çöp poşetli önlem
24 Kasım 2009 20:32
Belediye Kurban Bayramı dolayısıyla binlerce çöp poşeti dağıttı

Kırıkkale Belediyesi temizlik işleri müdürlüğü ekipleri, H1N1 virüsüne karşı Kırıkkale hayvan pazarını ilaçlarken, kurban bayramında kurban atıklarının gelişi güzel atılmaması için de 45 bin adet çöp poşeti dağıtımı yaptı. 
 

Domuz Gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsüne karşı ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam eden Kırıkkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak hayvan pazarını baştan sona dezenfekte etti. Yapılan ilaçlama çalışmaları hakkında bilgi veren temizlik işleri müdürü Yusuf Varışlı, Kurban Bayramına kadar hayvan pazarını belirli aralıklarla dezenfekte yapılacağını söyledi.  
 

Kırıkkale belediyesi olarak çalışmaların bayram boyunca da devam edeceğini belirten Varışlı, "Bugün, kurban bayramında kurban kesimi sonrasında artıkların gelişi güzel atılmaması için ilköğretim okulları öğrencilerine ailelerine verilmek üzere 45 bin adet çöp poşeti dağıtımı yaptık. Kurban pazarında ise H1N1 virüsüne karşı dezenfekte çalışmalarına başladık. Bu çalışmalarımız kurban bayramına kadar devam edecek. Ayrıca kesim yerlerinde de dezenfekte çalışmaları ve çöp poşeti dağıtımı yapacağız" dedi. 
 

Diğer taraftan Kırıkkale Belediyesi tarafından kurbanlık hayvanlarını kaçıranlar vatandaşlar için kurban yakalama timi kuruldu.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler