YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gözlerinizin şifası evlerinizde
Gözlerinizin şifası evlerinizde
28 Eylül 2009 22:41
Kadınlar gözlerinin etrafında minik bir kırışıklık görse bile "Eyvah yaşlanıyorum!" diye feryat figan eder. Gözlerinizin sizi üzmesini istemiyorsanız bu tavsiyelere kulak verin

Evinizde yapabileceğiniz kolay maskelerle göz çevresi kırışıklıkları, göz altı torbaları, göz altı şişlikleri ve göz altı morlukları gibi problemlerinizi çözebilirsiniz.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin

Bir çorba kaşığı badem yağı, bir çorba kaşığı soyayağı ve bir çorba kaşığı avokado yağını karıştırın. Her gece yatmadan önce göz çevrenize yumuşak hareketlerle masaj yaparak karışımdan sürün. Sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Göz Altındaki Torbalar İçin

Bir adet patatesi halka şeklinde kesip gözlerinizin üzerine koyun ve 15-20 dakika gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Hem göz altlarınızdaki torbaların giderilmesinde hem de gözlerinizdeki kızarıklıkların geçmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca gözlerinizdeki kızarıklıklar için bir parça pamuğu şekersiz çaya batırıp gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Göz Altındaki Şişlikler İçin

Bir parça buzu gözlerinizin altında sabit tutmadan yani gezdirerek 5 dakika kadar bekletin.

Göz Altındaki Morluklar İçin

Bir adet salatalığı rendeleyip buzlukta buz kalıplarının içinde dondurun. Daha sonra dondurulmuş bu salatalık küplerini gözlerinizin mor kısımlarında 5 dakika kadar gezdirin. Faydası olacaktır. Bir adet patatesi rendeleyip suyunu çıkartın. Bu suya batırdığınız bir parça pamukla Ggöz çevrenize kompres yapın.

Habertürk

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler