YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Görülmemiş sağlık skandalı
Görülmemiş sağlık skandalı
26 Ekim 2011 16:39
Aynı adı taşıyan başka bir hastayla ismi karıştırılan kadının sağlam böbreği alındı.

Hırvatistan'ın tarihi ve turistik kenti Dubrovnik'te bir hastanede, aynı adı taşıyan bir hastayla ismi karıştırılan kadının sağlam böbreği alındı.

Hırvatistan'ın Veçernji List gazetesinde yer alan habere göre, yaklaşık bir ay önce Dubrovnik kentindeki bir hastanede, böbrek kanseri olduğu düşünülen bir kadının ismi, aynı hastanede kaburga ameliyatı olmayı bekleyen kadınla karıştırıldı. Yapılan ameliyatla, kaburgasından ameliyat edilmesi gereken 56 yaşındaki kadının sağlam böbreği doktorlarca alındı.

Doktorların, daha sonra olayın farkına varması üzerine, konu kadına izah edildi. Hastane, sağlam böbreği alınan kadına tazminat verme konusunda anlaştı. Ancak ödenecek tazminatın miktarı konusunda açıklama yapılmadı.

Kamuoyunun yeni haberdar olduğu bu olayla ilgili Hırvatistan Sağlık Bakanı Darko Milinoviç'e gazeteciler tarafından soru yöneltildi.

''Hırvatistan'ın tıp tarihinde böyle bir olay hatırlamıyorum'' diyen Milinoviç, ilgili hastaneden olaya ilişkin bütün belgeleri aldıklarını ve Hırvatistan Tabipler Birliği'nin konuyla ilgili başlattığı çalışmanın tamamlanmasını bekleyeceklerini söyledi.

Olayı bir film senaryosuna benzeten Milinoviç, talihsiz kadın ve ailesinin yaşadıklarından dolayı büyük üzüntü duyduğunu sözlerine ekledi. AA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler